Laureaci XXXI edycji konkursu Moje spotkania z Puszczą

17.11.2021 źródło, fot.: Kozienicki Park Krajobrazowy Tekst przeczytasz w 5 min.

Dobiegła końca XXXI edycja konkursu „Moje spotkania z Puszczą” pt. "Tajemnice starej dziupli".

Organizatorem konkursu był Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych – Zespół ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego, a współorganizatorami Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Nadleśnictwa: Kozienice, Radom, Zwoleń.

W tym roku chcieliśmy zachęcić uczniów do stworzenia prac pokazujących jak ważną rolę odgrywają stare dziuplaste drzewa w życiu wielu organizmów bytujących na terenie Puszczy Kozienickiej.

Zgodnie z regulaminem konkurs rozgrywany był w trzech dziedzinach twórczości: plastyka, literatura, fotografia.

Do konkursu zgłosiło się 32 placówki oświatowe leżące w granicach Kozienickiego Parku Krajobrazowego i jego okolicy. Konkurs w każdej dziedzinie przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i parkowym. Na etap szkolny wpłynęło 468 prac, a na parkowy 178 prac.

Prace plastyczne i fotograficzne oceniane były przez przedstawicieli Zespołu ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego, Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, Nadleśnictw Kozienice, Radom, Zwoleń. Prace literackie ocenili pracownicy Biblioteki Miejskiej w Pionkach, Biblioteki Gminy Kozienice, Biblioteki Pedagogicznej- filia w Pionkach.

Jury w trakcie przeglądu i oceny prac brało pod uwagę zgodność z tematyką konkursu, wartości artystyczne, technikę i estetykę wykonania.

Kierując się powyższym jury przyznało 25 nagród i 23 wyróżnienia.

Laureaci nagrodzeni i wyróżnieni

Plastyka I grupa (uczniowie klas I – III szkoły podstawowej)

Nagrody:

  • I miejsce Róża Grzywacz PSP w Jaroszkach- nauczyciel Anna Winiarska
  • II miejsce Celina Pakuła PSP nr 4 w Kozienicach – nauczyciel Elżbieta Deszczka III miejsce Aleksandra Gałek PSP nr 5 w Pionkach - nauczyciel Marek Gałan.

Wyróżnienia:

  • Kaja Wiśniewska PSP nr 4 w Kozienicach – nauczyciel Agnieszka Strzelczyk;
  • Bartosz Nowak PSP w Janikowie - nauczyciel Agnieszka Skowińska;
  • Jakub Łochowski PSP nr 5 w Pionkach - nauczyciel Marek Gałan.

Plastyka II grupa (uczniowie klas IV - VIII szkoły podstawowej)

Nagrody:

  • I miejsce Marian Gajewski PSP w Natolinie – nauczyciel Ewa Fundowicz;
  • II miejsce Wiktoria Leszczyńska ZS w Goździe – nauczyciel Dorota Wasiak;
  • III miejsce Liliana Pakuła PSP nr 4 w Kozienicach – nauczyciel Iwona Bitner.

Wyróżnienia:

  • Karolina Giza PSP w Janikowie – nauczyciel Iwona Chołuj;
  • Patryk Szewczyk PSP w Janikowie – nauczyciel Iwona Chołuj;
  • Wiktoria Bździkot ZS w Goździe - nauczyciel Dorota Wasiak.

Plastyka III grupa (uczniowie szkół średnich)

Nagrody:

  • I miejsce Katarzyna Kustra LO w Pionkach – nauczyciel Anna Przerwa-Bieniek
  • II miejsce Amelia Modelewska ZS w Pionkach – nauczyciel Lidia Jurek
  • III miejsce Nadia Dąbrowska LO w Kozienicach – nauczyciel Anna Przerwa-Bieniek

Wyróżnienia:

  • Aleksandra Śliwkowska SDiL w Garbatce-Letnisko – nauczyciel Krzysztof Giedyk;
  • Zuzanna Świątek LO w Pionkach – nauczyciel Małgorzata Sulima;
  • Mikołaj Misiek LO w Pionkach – nauczyciel Anna Przerwa-Bieniek.

Literatura I grupa (uczniowie klas I – III szkoły podstawowej)

Nagrody:

  • I miejsce Kacper Nastula PSP nr 4 w Kozienicach – nauczyciel Małgorzata Tokarczyk
  • II miejsce Joanna Wolska PSP w Jaroszkach- nauczyciel Krystyna Brzyska
  • III miejsce Zofia Styś PSP nr 4 w Kozienicach - nauczyciel Małgorzata Tokarczyk

Wyróżnienia:

  • Wojciech Fortuna PSP w Natolinie – nauczyciel Anna Suchowska;
  • Błażej Stankiewicz PSP w Jaroszkach – nauczyciel Hanna Tomczyk;
  • Franciszek Jasek PSP w Jaroszkach – nauczyciel Hanna Tomczyk.

Literatura II grupa (uczniowie klas IV - VIII szkoły podstawowej)

Nagrody:

  • I miejsce Helena Grzywacz PSP w Jaroszkach – nauczyciel Edyta Bator
  • II miejsce Oliwia Marzec PSP w Suskowoli – nauczyciel Agnieszka Olejarz
  • III miejsce Barbara Kowalczyk PSP w Jedlni – nauczyciel Monika Błędowska

Wyróżnienia:

  • Natalia Fortuna PSP w Natolinie – nauczyciel Ewa Fundowicz;
  • Wiktoria Hołuj PSP w Garbatce-Letnisku – nauczyciel Agnieszka Rygiel.

Literatura III grupa (uczniowie szkół średnich)

Nagrody:

  • I miejsce Natalia Tokarska LO w Pionkach – nauczyciel Aleksandra Gronczyńska

Fotografia I grupa (uczniowie klas I – III szkoły podstawowej)

Nagrody:

  • I miejsce Laura Janus PSP w Natolinie - nauczyciel Justyna Fliszkiewicz;
  • II miejsce Michalina Sosnowska PSP w Jaroszkach – nauczyciel Anna Winiarska;
  • III miejsce Kacper Drózd PSP w Jaroszkach – nauczyciel Anna Winiarska.

Wyróżnienia:

  • Lena Ceglarska PSP w Głowaczowie – nauczyciel Wioletta Sochar;
  • Weronika Żarłok PSP w Głowaczowie - nauczyciel Wioletta Sochar.

Fotografia II grupa (uczniowie klas IV - VIII szkoły podstawowej)

Nagrody:

  • I miejsce Zuzanna Hołuj PSP nr 1 w Pionkach – nauczyciel Anna Karwatowicz;
  • II miejsce Sandra Mąkosa PSP w Laskach – nauczyciel Elżbieta Krajewska;
  • III miejsce Arleta Dzięciołowska PSP w Mąkosach Starych - nauczyciel Izabela Malmon.

Wyróżnienia:

  • Nikola Koral PSP w Mąkosach Starych – nauczyciel Izabela Malmon;
  • Wiktoria Węsierska PSP w Garbatce-Letnisko - nauczyciel Agata Styczyńska;
  • Mateusz Cieślik PSP w Laskach – nauczyciel Elżbieta Krajewska;
  • Maja Zaczek PSP w Kozłowie-nauczyciel Agata Krawczyk.

Fotografia III grupa (uczniowie szkół średnich)

Nagrody:

  • I miejsce Amelia Warchoł LO w Pionkach – nauczyciel Małgorzata Sulima
  • II miejsce Amelia Hołuj CKZiU w Pionkach – nauczyciel Małgorzata Sulima
  • III miejsce Kacper Zawadzki LO w Pionkach - nauczyciel Małgorzata Sulima

Wyróżnienia:

  • Szymon Nercz CKZiU w Pionkach – nauczyciel Aleksandra Nawrotek;
  • Natalia Amanowicz CKZiU w Pionkach – nauczyciel Aleksandra Nawrotek;
  • Gabriela Woś SDiL w Garbatce-Letnisku - nauczyciel Krzysztof Giedyk.

Jury przyznało dodatkowo następujące wyróżnienia dla uczniów:

  • Aleksandra Greogorczyk, Krystian Mazanek, Maja Rolska, Wiktoria Płaza, Aleksandra Czyż, Łukasz Karaś, Wiktor Rękosiewicz, Szkoła Przysposabiająca do pracy przy Zespole Szkół im J. Śniadeckiego w Pionkach - nauczyciel Dorota Kęska.
  • Dominik Zapora, Wiktor Kołtun, Igor Kowalczyk, Szkoła Specjalna z Oddziałami Przedszkolnymi przy Zespole Szkół im J. Śniadeckiego w Pionkach - nauczyciel Marta Szymaszek.

Organizatorzy i współorganizatorzy XXXI edycji konkursu „Moje spotkania z Puszczą” serdecznie gratulują laureatom, dziękują Dyrekcjom placówek oświatowych i nauczycielom za popularyzowanie wiedzy na temat lokalnej przyrody, oraz zdopingowanie uczniów do wykonania prac konkursowych ukazujących piękno regionu Puszczy Kozienickiej.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Z przykrością informujemy, że z uwagi na utrzymującą się sytuację epidemiologiczną (COVID-19) tegoroczna gala finałowa XXXI edycji konkursu „Moje spotkania z Puszczą” pt. „Tajemnice starej dziupli” nie odbędzie się.

Zespół ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego dostarczy nagrody, wyróżnienia i dyplomy do sekretariatów szkół po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Zobacz także

Manhattan zyskuje nowe oblicze
Manhattan zyskuje nowe oblicze
Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym 2021 - co to oznacza dla Ciebie?
Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym 2021 - co to oznacza dla Ciebie?
Gala 10-lecia KS Tang Soo Do Pionki
Gala 10-lecia KS Tang Soo Do Pionki
Komunikat PWKC – przerwa w dostawie wody
Komunikat PWKC – przerwa w dostawie wody
Rada Seniorów Miasta Pionki formalnie rozpoczęła pracę
Rada Seniorów Miasta Pionki formalnie rozpoczęła pracę