Konkurs plastyczny „Eco – kreacja” 2021

09.03.2021 źródło: Miejski Ośrodek Kultury Tekst przeczytasz w 1 min.

W ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi, Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza dzieci do udziału w kolejnej, siódmej edycji konkursu „ECO- kreacja”. Celem konkursu jest: kształtowanie przyjaznych postaw wobec środowiska przyrodniczego, propagowanie działań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, popularyzowanie dobrych nawyków dbałości o czystość w swoim mieście i najbliższym otoczeniu, zwiększenia wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów, uświadomienie jak bardzo istotny jest problem segregacji odpadów oraz jak zapobiegać ich powstawaniu.

Tematem tegorocznej edycji jest „Eco – las”. Czekamy na prace plastyczne wykonane przez dzieci ze szkół podstawowych, zainspirowane lasem i wykonane z wykorzystaniem surowców wtórnych. Chcemy w ten sposób zachęcić do powtórnego wykorzystania tego co potocznie nazywamy „śmieciami” w kreatywny sposób.

Prace należy dostarczyć do 15 kwietnia br. do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach przy ul. Zakładowej 5.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej do dnia 25 kwietnia br. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej www.mok.pionki.pl , https://www.facebook.com/kulturapionki oraz www.parkiotwock.pl

Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, współorganizatorami Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych – Zespół ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego oraz Starostwo Powiatowe w Radomiu.

Czekamy na Wasze prace!

Zobacz także

Otwieramy siłownie zewnętrzne i street workout
Otwieramy siłownie zewnętrzne i street workout
Życzenia Wielkanocne dla Mieszkańców
Życzenia Wielkanocne dla Mieszkańców
Uroczyste obchody 95-lecia KS ,,Proch” Pionki
Uroczyste obchody 95-lecia KS ,,Proch” Pionki
Wkrótce ruszy remont bloków socjalnych
Wkrótce ruszy remont bloków socjalnych
Ilustracja do bajeczki
Ilustracja do bajeczki