Konferencja regionalna w Pionkach „Nowa perspektywa, nowe możliwości – #FEM 2021 – 2027”

22.09.2023 źródło: Urząd Miasta Pionki fot.: Fundusze dla Mazowsza Tekst przeczytasz w 2 min.

Już dzisiaj, 22 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach o godz. 10.00 odbędzie się konferencja regionalna poświęcona roli Funduszy Europejskich w subregionie radomskim. Podczas wydarzenia dowiemy się, jakie kluczowe inwestycje powstały w regionie dzięki wsparciu funduszy europejskich, kto może otrzymać dofinansowanie w ramach FEM 2021-2027, a także jakie nabory wniosków zostaną ogłoszone w najbliższym czasie. Zapraszamy do udziału.

Na przestrzeni 19 lat członkostwa Polski w UE na Mazowszu zaszły ogromne zmiany, dzięki którym podniósł się komfort życia jego mieszkańców. Poprawiły się warunki komunikacyjne, przeprowadzono liczne termomodernizacje budynków użyteczności publicznej, a Mazowszanie zyskali lepszy dostęp do usług medycznych, edukacyjnych oraz społecznych. Teraz przed nami kolejne możliwości dla rozwoju regionu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Organizatorem konferencji jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Konferencja będzie transmitowana online.

 

 

 

Rozwój subregionu radomskiego dzięki Funduszom Europejskim

W subregionie radomskim w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020 zrealizowano ponad 476 projektów. Dzięki funduszom europejskim możliwe było przeprowadzenie takich inwestycji, jak m.in.:

Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej w Radomiu;

Renowacja Zespołu Pałacowo-Parkowego w Kozienicach;

Zakup sprzętu medycznego z zakresu onkologii i kardiologii w ramach doposażenia Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu;

Rozbudowa zabytkowego kina „Świt” w Zwoleniu.

Na konferencji zaprezentowane zostaną nie tylko efekty wsparcia Funduszy Europejskich, ale także nowe możliwości w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

Nowe możliwości

Konferencja regionalna odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach przy ul. Zakładowej 5 w godzinach 10.00-13.15. Podczas konferencji wystąpi Monika Tchórznicka, Zastępca Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych z założeniami nowego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 oraz prezentacją wybranych projektów zrealizowanych w subregionie radomskim.

Zobacz także

Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk zaprasza na Uroczyste Obchody Święta Niepodległości
Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk zaprasza na Uroczyste Obchody Święta Niepodległości
Spektakl komediowy „Żona do adopcji”
Spektakl komediowy „Żona do adopcji”
Nadzwyczajna sytuacja na sesji Rady Miasta
Nadzwyczajna sytuacja na sesji Rady Miasta
Formatowanie 23
Formatowanie 23
Narodowy Dzień Niepodległości w Pionkach
Narodowy Dzień Niepodległości w Pionkach