Koncert Szymona Wydry & Carpe Diem podczas 5 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka

21.09.2021 źródło, fot.: Miejski Ośrodek Kultury Tekst przeczytasz w 3 min.

Zapraszamy w dniach 24 - 25 września do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach na 5 Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka pod honorowym patronatem Andrzeja Piasecznego.

W piątek (24 września) zapraszamy na otwarte przesłuchania wokalne, które zaczynają się od godz. 10.00 w sali widowiskowej w budynku przy ul. Zakładowej 5.

Tego dnia wystąpią uczestnicy konkursu wokalnego (którzy do 23 sierpnia dostarczyli kompletne zgłoszenia). Uczestnicy konkursu zmierzą się z repertuarem polskiej muzyki rozrywkowej powstałej w latach 1957-1990. Przypominamy, nasz festiwal ma na celu popularyzację muzyki z okresu, kiedy płyta winylowa była najpopularniejszym nośnikiem dźwięku, a w Pionkach prężnie działała tłocznia płyt gramofonowych.

Zapraszamy serdecznie na salę widowiskową, gdzie będziemy mogli obserwować zmagania solistów, którzy przyjadą do Pionek z różnych zakątków naszego kraju. Wysłuchamy w ich wykonaniu hitów polskiej muzyki rozrywkowej.

Przedstawiamy skład Jury, które podczas 5 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka będzie oceniało występy uczestników konkursu wokalnego.

Olga Nawara – nauczyciel, pedagog, trener wokalny i dyplomowana wokalistka, a także muzyk sesyjny i absolwentka kierunków Pedagogika oraz Jazz i Muzyka Estradowa. Nieustannie kształci swój warsztat u najlepszych specjalistów w kraju i za granicą. Od lat angażuje się w wiele muzycznych projektów, a także kształci pasjonatów śpiewu w każdym wieku.

Szymon Wydra – założyciel i wokalista Carpe Diem, dyplomowany gitarzysta, kompozytor i naczelny tekściarz zespołu. Interesuje go medialne oblicze branży muzycznej, które zgłębiał zarówno od strony teoretycznej, podczas studiów w Wyższej Szkole Promocji w Warszawie, jak i od strony praktycznej, pracując w radomskiej rozgłośni radiowej. Jest finalistą pierwszej edycji konkursu „Idol” emitowanego na antenie telewizji Polsat, gdzie zyskał uznanie zarówno telewidzów, jak i krytyków muzycznych zasiadających w Jury. Szymon Wydra & Carpe Diem kilkakrotnie gościł na listach przebojów w stacjach radiowych, wygrał kilka konkursów oraz sporo koncertował. Szymon Wydra & Carpe Diem wydało płyty: „Teraz wiem”, „Bezczas”, „Powołanie”, „V Element”. Największe przeboje zespołu: „Zycie jak poemat”, „Teraz wiem”, „Pozwól mi lepszym być”.

Janusz Głowacki – instruktor Akademii Muzyki w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Absolwent muzykoterapii UMCS w Lublinie oraz uczestnik Studium Organistowskiego w Lublinie. Radosny, pozytywnie nastawiony, pełen pasji i zamiłowania do muzyki. Potrafi dzielić się swoimi umiejętnościami z innymi oraz motywować do działania. Zawsze stara się robić wszystko najlepiej jak potrafi ze 100% zaangażowaniem. Uwielbia pracę z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i seniorami. Potrafi znaleźć wspólny język z każdym kogo spotka na swojej drodze. Lubi wszystkich uczestników swoich zajęć i wierzy w ich umiejętności, jest przekonany o tym, że każdy z nich obdarzony jest talentami, on pomaga je jedynie wydobyć i rozwinąć.

W sobotę 25 września o godz. 16.00 odbędzie się Gala Finałowa oraz koncert Szymona Wydry & Carpe Diem w sali widowiskowej przy ul. Zakładowej 5. Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Radomskiej 1 w godz. pracy placówki (ilość wejściówek ograniczona).

W trakcie gali finaliści konkursu wokalnego odbiorą nagrody, statuetki i dyplomy. Zdobywcy pierwszych miejsc oraz Grand Prix festiwalu wystąpią przed nami na scenie.

Podczas Gali Finałowej 5 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka wystąpi Szymon Wydra & Carpe Diem – Zespół rozpoczął swoją działalność w Radomiu w 1992 roku. W swoim dorobku posiada  pięć albumów długogrających, z czego album „Bezczas” osiągnął status złotej, a później platynowej płyty. Zespół jest zdobywcą najważniejszych nagród polskiego przemysłu muzycznego np.:

  • Eska Music Awards 2006 (w kategorii Artysta Roku)
  • Złoty Dziób Radia Wawa 2005 (Przebój roku – „Życie Jak Poemat”)
  • Super Jedynka Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 2006 (za nagranie najlepszej płyty – „Bezczas” – w kategorii Rock)
  • Mikrofon Popcornu (Wokalista Roku 2005)
  • Sopot Top trendy 2007

Do sukcesów należy zaliczyć również to, że Szymon Wydra jest finalistą I edycji programu „Idol”, oraz laureatem I miejsca „Szansy na sukces”.

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach
Patroni honorowi festiwalu: Andrzej Piaseczny, Burmistrz Miasta Pionki
Patroni medialni: Radio Radom, Kurier Pionkowski, Nad Zagożdżonką, Pionki24

 

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Koncert Szymona Wydry & Carpe Diem podczas 5 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka

 

Zobacz także

Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Dystrybucja tabletek jodku potasu
Dystrybucja tabletek jodku potasu
Święto Dobrej Książki
Święto Dobrej Książki