Kolejni mistrzowie Polski Kickboxingu z Klubu TSD Pionki

08.06.2022 źródło, fot.: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Tekst przeczytasz w 3 min.

Dwa tytuły mistrzowskie i dwa wicemistrzowskie Mistrzostw Polski Kickboxingu Kadetów formuły pointfighting w Bałtowie, zdobyli reprezentanci Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki.

W dniach 3-5 czerwca w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym odbyły się Mistrzostwa Polski Kickboxingu Kadetów i Dzieci. Prawie sześciuset uczestników z ponad sześćdziesięciu klubów Polskiego Związku Kickboxingu rywalizowało o tytuły mistrzowskie w formule pointfighting i light contact, wśród nich sześcioosobowa reprezentacja Klubu Sportowego Centrum Tang Soo do Pionki.

To był świetny występ naszych młodych zawodników. Mistrzami Polski zostali kadeci młodsi: Anastazja Wiszniowska i Jan Wojda.

Anastazja, mimo, że w tym sezonie nie trenowała zbyt systematycznie w ostatnim okresie bardzo się zmobilizowała i to pozwoliło jej sięgnąć po złoty medal mistrzostw, czym nawiązała do sukcesów swojej starszej siostry Alicji. Rok temu nie zdobyła żadnego medalu ale obecnie odniosła największy dotychczasowy sukces w kickboxingu.

Broniący tytułu wicemistrza Polski Jan Wojda walczył bardzo mądrze i inteligentnie. Wzorowo reagował na podpowiedzi narożnika udzielane w przerwie między rundami, kończąc większość pojedynków przed czasem. Zaprocentował bardzo systematyczny trening i ciężka praca, to pozwoliło mu na odniesienie życiowego sukcesu.

Największą niespodziankę, a nawet swojego rodzaju sensację sprawiła debiutująca w kadetkach starszych Iga Woźniak. Wystąpiła ona w bardzo silnej, licznie obsadzonej 18-to osobowej kategorii. Mimo, że nie była faworytką potrafiła pokonać wyżej notowane przeciwniczki imponując kombinacjami ręcznymi, szczególnie skutecznymi w końcówkach. Warto dodać, że jej walki były bardzo zacięte a dwie z nich zakończyły się zaledwie jednopunktowym zwycięstwem. Zdobycie przez nią srebrnego medalu i tym samym tytułu wicemistrzyni Polski należy postrzegać jako jej największy sukces w dotychczasowej karierze zawodniczej.

Drugi srebrny medal zawisł na szyi debiutującej na zawodach kickboxingu Hanny Amerek, która w finale nie sprostała bardzo utytułowanej zawodniczce.

Zuzanna Mąkosa i Martyna Grabowska zakończyły rywalizację bez zdobyczy medalowych ale z kolejnym cennym doświadczeniem.

Championat w Bałtowie zakończył serię udziału zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do w imprezach mistrzowskich kickboxingu i taekwondo i był zarazem ostatnim wydarzeniem sportowym w mijającym powoli sezonie 2021/2022. Mimo pewnych obaw okazał się swego rodzaju wisienką na torcie i pokazał, że dzięki systematycznej pracy i właściwemu podejściu do treningów można osiągać bardzo wysokie cele

Przez ostatnie trzy weekendy nasi zawodnicy zdobyli 5 tytułów mistrza Polski w kickboxingu i 10 tytułów mistrza Polski w Taekwondo. Do tego dochodzi 11 srebrnych i 15 brązowych medali. To bardzo imponujący bilans, nawiązujący do najlepszych wyników pionkowskiego klubu. Najbardziej cieszy fakt, że na ten sukces zapracowali nie tylko nasi najbardziej doświadczeni zawodnicy ale również nowi, do tej pory nieznani na arenie ogólnopolskiej.

Wyjazd na mistrzostwa został dofinansowany przez Zarząd Powiatu Radomskiego w ramach zadania publicznego: „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo, w zawodach wojewódzkich i centralnych”.

Szkolenie zawodników odbywa się w ramach zadania publicznego: ,,Organizacja zajęć sportowo – rekreacyjnych w zakresie upowszechniania sportów walki wśród dzieci i młodzież uzdolnionej sportowo z terenu Gminy Miasta Pionki”, finansowanego przez Burmistrza Miasta Pionki.

Zobacz także

Święto Dobrej Książki
Święto Dobrej Książki
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Dystrybucja tabletek jodku potasu
Dystrybucja tabletek jodku potasu
Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki