Kolejne środki zewnętrzne trafią do miasta – powstaną dwie tężnie solankowe

21.05.2021 źródło, fot.: Urząd Miasta Pionki Tekst przeczytasz w 2 min.

Tężnie solankowe to naturalne lecznicze inhalatoria stosowane są w profilaktyce i leczeniu wielu chorób, w szczególności – chorób układu oddechowego. Szacuje się, że podczas godzinnego seansu przy tężni wdycha się tyle samo jodu co podczas trzydniowego pobytu nad morzem. Potrzeba budowy tężni leczniczych podyktowana jest troską władz miasta o zdrowie mieszkańców w szczególności osób schorowanych, starszych czy niepełnosprawnych.

 

Do Pionek trafi 84.000,00 zł dotacji pochodzących z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021” na budowę tężni solankowych wraz z zagospodarowaniem terenu.

Na terenie naszego miasta funkcjonuje już jedna tężnia solankowa zainstalowana nad Stawem Górnym w Pionkach. W sezonie wiosenno-letnim cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem. Niestety, ze względu na odległą lokalizację od osiedli mieszkalnych, nie każdy ma możliwość korzystania z niej, w szczególności seniorzy oraz borykający się z chorobami, niezmotoryzowani mieszkańcy miasta. Dlatego Gmina Miasto Pionki chce wyjść naprzeciw ich potrzebom. Przedmiotowe tężnie wybudowane zostaną na terenie Ogródka Jordanowskiego oraz terenach zielonych pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Kultury, a halą sportową.

Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy. To miejsca dobrze skomunikowane, umiejscowione w centrum miasta. Znajdują się obok osiedli mieszkalnych, szkół oraz miejsc użyteczności publicznej dzięki czemu są przystępne dla każdego mieszkańca. Zarówno obok Ogródka Jordanowskiego, jak i Miejskiego Ośrodka Kultury zlokalizowane są przystanki autobusowe, a podróżowanie (niskopodłogowym) autobusem miejskim jest bezpłatne dla każdego mieszkańca.

Wierzymy, że realizacja inwestycji wpłynie na popularyzację tej prozdrowotnej, ekologicznej formy wypoczynku wśród lokalnej społeczności, zwiększenie więzi lokalnych oraz kondycji zdrowotnej życia mieszkańców miasta poprzez odpoczynek od miejskiego zgiełku i nasycenie organizmu niezbędnymi pierwiastkami.

 

Wydział Rozwoju i Inwestycji

Zobacz także

Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich dzieci
Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich dzieci
Ogromna akcja strażaków w Soudal
Ogromna akcja strażaków w Soudal
W Dniu Dziecka wielka zabawa
W Dniu Dziecka wielka zabawa
Żołnierze WOT zapraszają do szczepień preparatem Johnson&Johnson w punkcie DRIVE THRU
Żołnierze WOT zapraszają do szczepień preparatem Johnson&Johnson w punkcie DRIVE THRU
Sześć medali mistrzostw Polski kickboxingu dla zawodników Tang Soo Do Pionki
Sześć medali mistrzostw Polski kickboxingu dla zawodników Tang Soo Do Pionki