Już w sobotę Okręgowy Turniej Żaków o Puchar Wiosny

19.04.2023 źródło: POSiR Tekst przeczytasz w 2 min.

Okręgowy Turniej Żaków o Puchar Wiosny odbędzie się 22 kwietnia 2023 roku na Stadionie Miejskim w Pionkach. Organizatorem turnieju jest Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, a partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Honorowy Patronat objął Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk.

Okręgowy Turniej Żaków o Puchar Wiosny to cykl imprez dla rocznika 2015. Imprezę organizują Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Imprezę wspiera Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Trzy dotychczasowe turnieje odbywały się w halach. W Białobrzegach triumfował zespół AP Strikers Grójec, w Zwoleniu zwyciężyły dzieci z Powiślanki Lipsko, natomiast w ostatnim turnieju, który odbył się w Szydłowcu, najlepiej wypadli chłopcy z Radomiak S.A.

- Rok 2022 był bardzo szczególny, bo przeznaczyliśmy najwięcej pieniędzy na sport. Jednak takie imprezy pokazują, że tych pieniędzy nie można żałować. Nie ukrywam, że współpraca z Radomskim i Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej układa nam się bardzo dobrze, a takie turnieje pokazują, że naprawdę warto je organizować. Jeśli nic się nie wydarzy, to w kolejnym roku będziemy chcieli również zorganizować taki cykl - zaznacza Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

W sobotę, 22 kwietnia turniej odbędzie się w Pionkach i będą to zupełnie inne zawody, bo dzieci zagrają na naturalnej nawierzchni, a rywalizować będzie aż 16 drużyn. Zespoły podzielono na cztery grupy. Rywalizacja toczyć się będzie równocześnie na czterech boiskach. Pierwsze mecze odbędą się o godz. 9.00. Zakończenie imprezy przewidywane jest około godz. 14.00.

 

Podział grup:

Grupa A: Powiślanka Lipsko, Talencik Radom, UKS AP Tczów, Syrenka Soccer School.

Grupa B: Energia Kozienice, FC Mundialito Grójec, GKS Stromiec, Zwolenianka Zwoleń.

Grupa C: AS Radomiak, AP Strikers Grójec, Champion Pionki, Broń Radom

Grupa D: Centrum Radom, Beniaminek Iłża, KS Warka, Jedlnia Dzieciom.

 

Już w sobotę Okręgowy Turniej Żaków o Puchar Wiosny

 

Zobacz także

Motokropla 2023
Motokropla 2023
Dzień Dziecka nad Stawem Górnym w Pionkach
Dzień Dziecka nad Stawem Górnym w Pionkach
Matura 2023 - życzenia dla Maturzystów
Matura 2023 - życzenia dla Maturzystów
Centrum Odnowy Biologicznej z wakacyjną przerwą
Centrum Odnowy Biologicznej z wakacyjną przerwą
Wkrótce zakończenie sezonu grzewczego
Wkrótce zakończenie sezonu grzewczego