Jeżowe sąsiedztwo przy MOK

23.11.2020 źródło, fot.: Miejski Ośrodek Kultury Tekst przeczytasz w 1 min.

Wokół budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach trwają jesienne porządki. W tym roku w parku pojawiła się nowość – domki dla jeży.

Te małe, bardzo pożyteczne zwierzątka czasem są widziane w okolicy. Odgrywają ważną rolę w przyrodzie. Ich regularne wizyty mogą znacznie pomóc w zmniejszeniu populacji wielu szkodników roślin.

Kiedy zbliża się zima, jeże zapadają w sen. Pracownicy MOK-u chcą pomóc jeżom w przetrwaniu trudnego okresu. Przygotowali dla nich domki, wykorzystując do tego skrzynki w których wycięli wejścia. Każdy domek wewnątrz wymościli miękkim podłożem, a jako ochronę przed hałasem, wiatrem i opadami, a także nieproszonymi gośćmi zastosowali grubą warstwę liści.

Opiekunowie czuwają nad bezpieczeństwem swoich sąsiadów i apelują by nie przeszkadzać jeżom w zimowym śnie. Ostrzegawczo każdy domek oznaczony został specjalną tabliczką informacyjną.

Chcemy, żeby park wokół  Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach był estetyczny i ekologiczny. Niestety, oprócz grabienia liści zbieramy spore ilości śmieci. Mamy prośbę – dbajmy wspólnie o nasz park, tak żeby był miejscem gdzie można wybrać się na spacer i odetchnąć wśród zieleni – mówi pomysłodawczyni osiedla dla jeży, Marta Maciejczyk.

Zobacz także

Informacje dotyczące szczepień przeciwko Covid-19
Informacje dotyczące szczepień przeciwko Covid-19
Testy przesiewowe dla nauczycieli w Pionkach
Testy przesiewowe dla nauczycieli w Pionkach
Mała Akademia Plastyki
Mała Akademia Plastyki
Kto ustala cenę za wodę i ścieki?
Kto ustala cenę za wodę i ścieki?
29 finał WOŚP
29 finał WOŚP