Jakub Płachta wicemistrzem Polski kickboxingu

19.05.2021 źródło, fot.: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Tekst przeczytasz w 2 min.

W miniony weekend, Jakub Płachta z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki wywalczył tytuł wicemistrza Polski kickboxingu w walkach light contact juniorów -89kg.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 14-16 maja we Włoszakowicach, wzięło w nich udział blisko 560 zawodników z 87 klubów. Tak wielka frekwencja wynikała z faktu rozegrania dwóch imprez jednocześnie: Mistrzostw Polski Light Contact Juniorów i Mistrzostw Polski Kick Light Kadetów Młodszych i Starszych. Wskazuje ona również na stale rosnącą popularność sportu kickboxing, firmowanego przez Polski Związek Kickboxingu w naszym kraju.

Klub Sportowy Centrum reprezentowała dwójka juniorów: Jakub Płachta i Krzysztof Monkosa.

W mistrzostwach kadetów pionkowski klub nie wystawił żadnego reprezentanta gdyż formuła kick light, dopuszczająca kopnięcia na uda, nie jest tutaj praktykowana.

Kuba, który po raz pierwszy wystąpił w wyższej niż dotychczas kategorii wagowej -89kg, walczył świetnie wygrywając swoje walki przez przewagi techniczne w pierwszych rundach. W finale również prowadził wysoko na punkty, chociaż przeciwnik postawił dużo cięższe warunki niż poprzedni rywale. Pod koniec pierwszego starcia Kubie odnowił się uraz nosa i lekarz zawodów, nie mogąc skutecznie zahamować krwotoku w regulaminowym czasie nie dopuścił go do dalszej walki.

W mistrzostwach wystąpił również nasz drugi reprezentant Krzysztof Monkosa, który zakończył rywalizację na etapie walk eliminacyjnych, przegrywając z faworyzowanym przeciwnikiem. Mimo braku doświadczenia w turniejach mistrzowskich, Krzysztof pokazał się z dobrej strony, momentami nawiązując bardzo wyrównana walkę.

Wyjazd na zawody odbył się w ramach realizacji zadania publicznego "Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo w zawodach wojewódzkich i centralnych” i został sfinansowany ze środków Powiatu Radomskiego.

Zobacz także

Zrób świąteczną bombkę i weź udział w konkursie
Zrób świąteczną bombkę i weź udział w konkursie
Zmarł Tadeusz Szkoła – pierwszy Burmistrz Miasta Pionki
Zmarł Tadeusz Szkoła – pierwszy Burmistrz Miasta Pionki
Odwołane spotkanie autorskie
Odwołane spotkanie autorskie
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
To był rekordowy rok dotacji dla Pionek. Na co miasto przeznaczyło pieniądze?
To był rekordowy rok dotacji dla Pionek. Na co miasto przeznaczyło pieniądze?