Jakub Płachta Wicemistrzem Europy w Kickboxingu

13.11.2021 źródło, fot.: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Tekst przeczytasz w 2 min.

Jakub Płachta, zawodnik Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki w imponującym stylu wywalczył tytuł wicemistrza Europy kickboxingu light contact juniorów -89kg na Mistrzostwach Europy Kickboxingu Kadetów i Juniorów, które odbyły się w dniach 7-13 listopada w Budvie, Czarnogóra.

Tym samym, Kuba powtórzył swoje największe dotychczasowe osiągnięcie sportowe sprzed dwóch lat z węgierskiego Gyor, gdzie został wicemistrzem Europy light contact kadetów starszych +69kg.

To największy sukces sportowy nie tylko samego zawodnika, ale również pionkowskiego klubu.

Kuba stoczył bardzo dobre pojedynki, imponując szybkością i pomysłowością. Chociaż nie było łatwo, wszystkie walki do półfinałowej włącznie, nasz zawodnik rozstrzygnął przez przewagi techniczne. Walka finałowa z zawodnikiem węgierskim miała zupełnie inny przebieg. Kuba rozpoczął ją w swoim stylu, stosując kombinacje rąk i nóg w dużym dystansie. Jednak przeciwnik wymusił na nim szybko zmianę taktyki i praktycznie od połowy drugiej rundy walka przerodziła się w prawdziwy bój, w którym dominowały techniki ręczne cios za cios. Nasz zawodnik radził sobie dobrze i wydawało się, że pokonał silniejszego fizycznie Węgra, doprowadzając go nawet do liczenia ale sędziowie byli innego zdania przyznając nie jednogłośne zwycięstwo przeciwnikowi.

Kuba zawalczył również w formule pointfighting ale przegrał w ćwierćfinałowym pojedynku z Włochem, chociaż po pierwszej rundzie prowadził jednym punktem.

Start w Budvie został poprzedzony intensywnymi przygotowaniami w klubie, dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka i Wójta Gminy Pionki Mirosława Ziółka oraz udziałem w zgrupowaniach Kadry Narodowej.

Zobacz także

78. rocznica Powstania Warszawskiego w Pionkach
78. rocznica Powstania Warszawskiego w Pionkach
Poranek z teatrem dla najmłodszych – Na tropie zaginionej opowieści
Poranek z teatrem dla najmłodszych – Na tropie zaginionej opowieści
Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
Wakacyjne zajęcia teatralne
Wakacyjne zajęcia teatralne
Rzeźba „Tańcz” ponownie zdobi skwer
Rzeźba „Tańcz” ponownie zdobi skwer