Jakub Klimowicz i Jakub Grzywacz Mistrzami Polski Kickboxingu. Tang Soo Do Pionki ponownie w czołówce klubów

27.04.2023 źródło, fot.: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Tekst przeczytasz w 2 min.

W dniach 21-23 kwietnia, w Będzinie odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów, juniorów, weteranów w formułach Light Contact i Pointfighting oraz kadetów w Kick Light. To było wielkie święto kickboxingu, gdyż organizatorzy odnotowali zgłoszenia blisko tysiąca zawodników z prawie stu klubów.

Bardzo dobrze w tym gronie zaprezentowali się reprezentanci Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy w formule zdobyli łącznie 8 medali: 2 złote, 4 srebrne i 2 brązowe. Taki wynik zapewnił im wysokie, może nawet trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej formuły pointfighting (czekamy na aktualizację protokołu mistrzostw).

Mistrzami Polski zostali: Jakub Klimowicz – pointfighting juniorzy -89kg i Jakub Grzywacz – pointfighting seniorzy -57kg. Obaj zawodnicy otrzymali też powołania do Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu. O ile drugi z Jakubów był powoływany do kadry kilkukrotnie i w przeszłości reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy czy świata o tyle Kuba Klimowicz otrzymał taką nominację po raz pierwszy. Jest to jego największe dotychczasowe osiągnięcie sportowe.

Srebrne medale i tytuły wicemistrzowskie zdobyli:

  • Jakub Płachta – seniorzy -89kg
  • Piotr Olszewski – seniorzy -57kg
  • Zuzanna Maj – seniorki +70kg
  • Aleksandra Grzywacz – seniorki -50kg
  • Brązowymi medalistami zostali:
  • Krzysztof Monkosa – seniorzy -69kg
  • Martyna Grabowska – juniorki -55kg

Nasi reprezentanci, w większości debiutujący w starszych kategoriach wiekowych, mimo obaw, czy poradzą sobie w nowych realiach, nie zawiedli. Wynik końcowy mógł być jeszcze bardziej okazały, ale zarówno Ola Grzywacz jak i Kuba Płachta, mimo prowadzenia, przegrali końcówki swoich walk finałowych.

Wszyscy zasłużyli na wysokie słowa uznania, gdyż włożyli wielki wysiłek w przygotowania i sam start.

Wyjazd na mistrzostwa został dofinansowany przez Zarząd Powiatu Radomskiego w ramach zadania publicznego: „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo, w zawodach wojewódzkich i centralnych”.

Szkolenie zawodników odbywa się w ramach zadania publicznego: „Organizacja zajęć sportowo – rekreacyjnych w zakresie upowszechniania sportów walki wśród dzieci i młodzież uzdolnionej sportowo z terenu Gminy Miasta Pionki”, finansowanego przez Burmistrza Miasta Pionki.

Zobacz także

Zarząd Mesko S.A. o inwestycji w Pionkach
Zarząd Mesko S.A. o inwestycji w Pionkach
PSM ogłosiła przetarg na koszenie traw
PSM ogłosiła przetarg na koszenie traw
Konkurs plastyczny o Adasiu Guzalu
Konkurs plastyczny o Adasiu Guzalu
80. Rocznica Rozstrzelania Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego
80. Rocznica Rozstrzelania Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego
Niezapomniany wieczór z Kabaretem Czesuaf
Niezapomniany wieczór z Kabaretem Czesuaf