Jakub Grzywacz i Jakub Płachta Mistrzami Polski Kickboxingu

04.07.2021 źródło, fot.: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Tekst przeczytasz w 2 min.

W minioną środę Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki uroczyście obchodził zakończenie sezonu sportowego 2020/2021. Kilka dni wcześniej w dniach 25-27 czerwca w Zawierciu reprezentacja klubu wzięła udział w Mistrzostwach Polski Kickboxingu Juniorów i Seniorów w formule pointfighting oraz Pucharze Polski Kickboxingu Kadetów pointfighting i light contact.

Zawodnicy pionkowskiego klubu spisali się bardzo dobrze zdobywając w sumie 20 medali: 3 złote, 7 srebrnych i 10 brązowych. Dwa tytuły mistrza Polski powędrowały do Jakuba Grzywacza – seniorzy -57kg i Jakuba Płachty – juniorzy -94kg. Wicemistrzyniami Polski zostały Aleksandra Grzywacz – seniorki -50kg i Zuzanna Maj – juniorki +70kg. Brązowymi medalistami mistrzostw zostali Piotr Olszewski – seniorzy -57kg i Krzysztof Monkosa – juniorzy -63kg.

Wyniki Pucharu Polski Kadetów:

KADECI STARSI

  • Bartosz Brydziński: złoto pointfighting +69kg, brąz light contact +69kg,
  • Milena Prokop: srebro pointfighting -60kg,
  • Mikołaj Malicki: srebro pointfighting -69kg i brąz -63kg,
  • Alicja Wiszniowska: brąz pointfighting -55kg i brąz -60kg,
  • Jakub Klimowicz: brąz pointfighting +69kg.

KADECI MŁODSI

  • Jan Wojda: srebro pointfighting -47kg i srebro +47kg,
  • Iga Woźniak: srebro pointfighting -42kg i brąz -47kg,
  • Anastazja Wiszniowska: brąz pointfighting -47kg i brąz +47kg.

To były ostatnie zawody przed wakacjami, w których zawodnicy klubu Centrum po raz kolejny potwierdzili swoje wysokie umiejętności w formule pointfighting we wszystkich grupach wiekowych i mimo zmęczenia przedłużającym się sezonem sportowym pokazali, że śródroczna praca treningowa nie poszła na marne. Teraz w klubie rozpoczęła się wakacyjna przerwa w zajęciach treningowych. Ale po krótkim odpoczynku, w połowie sierpnia, zawodnicy klubu wyjadą na obóz sportowy do Międzybrodzia Bialskiego aby rozpocząć przygotowania do nowego sezonu 2021/2022.

Udział w mistrzostwach został sfinansowany przez Zarząd Powiatu Radomskiego w ramach zadania publicznego: „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo, w zawodach wojewódzkich i centralnych” oraz Burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka w ramach zadania: „Organizacja zajęć sportowo – rekreacyjnych w zakresie upowszechniania sportów walki wśród dzieci i młodzież uzdolnionej sportowo z terenu Gminy Miasta Pionki”.

Zobacz także

Projekt Uproszczonego Planu Zagospodarowania Lasu - wyłożony do wglądu
Projekt Uproszczonego Planu Zagospodarowania Lasu - wyłożony do wglądu
Wernisaż wystawy Majki Zuzańskiej
Wernisaż wystawy Majki Zuzańskiej
Konkurs literacki "Jesień piórem malowana"
Konkurs literacki "Jesień piórem malowana"
Wiecznie Młodzi na rowerach
Wiecznie Młodzi na rowerach
Moralność Pani Dulskiej na Placu Konstytucji
Pani Dulska i jej moralność na Placu Konstytucji