Festyn na osiedlu przy Boh. Studzianek

15.07.2022 Tekst przeczytasz w 2 min.

Burmistrz Miasta Pionki, Rada Miasta Pionki oraz spółdzielnie mieszkaniowe PSM i Wspólny Dom zorganizowali Wakacyjny Festyn Międzypokoleniowy na którym bawili się mieszkańcy os. Chemiczna oraz licznie przybyli mieszkańcy innych części miasta.

Piątkowe popołudnie upłynęło pod znakiem świetnej zabawy dla najmłodszych, młodzieży i tych trochę starszych Pionkowian. Dla każdego czekały atrakcje oraz słodki poczęstunek, ale także wyśmienita grochówka po którą ustawiła się długa kolejka.

Wśród atrakcji dla najmłodszych nie mogło zabraknąć gier i zabaw, także tych sportowych przygotowanych przez Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Miejski Ośrodek Kultury na swoim stosiku oprócz grochówki i smacznego kompotu, oferował zaplatanie kolorowych warkoczyków i oczywiście malowania twarzy, które zawsze na imprezach plenerowych cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci ustawiły się w długiej kolejce, by w kilka minut stać się tygryskiem, kotkiem, Super Manem, Myszką Mini i innymi postaciami z bajek.

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała warsztaty na których wykonywano kolorowe przypinki, ale także malowano wspólny obraz na folii. Do twórczej pracy włączyli się również dorośli.

Wśród licznie przybyłych, w zgiełku można było odszukać osoby, które przyczyniły się do kolejnego etapu uatrakcyjnienia osiedla. Dorośli mieli świetną okazję by porozmawiać o pomysłach na jeszcze lepsze wykorzystanie przestrzeni osiedla, a burmistrz zapowiedział, że sam festyn oraz zagospodarowana przestrzeń to jeszcze nie wszystko. Już wkrótce na osiedlu pojawi się kolejna niespodzianka dla mieszkańców, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić strefę odpoczynku stworzoną z myślą o mieszkańcach w różnym wieku.

– Cieszę się, że tak dużo mieszkańców osiedla przybyło na nasze spotkanie – mówił Robert Kowalczyk. – Szanowni państwo, wszyscy się mnie pytają kiedy się tu przeprowadzam, bo chyba coś musi być w tym, że urząd miejski wspólnie ze spółdzielniami mieszkaniowymi mocno inwestuje na osiedlu przy Boh. Studzianek. To nie przypadek dlatego, że uważamy, że powinno wam się tu żyć lepiej, wygodniej, dla wszystkich powinny być strefy relaksu, odpoczynku, a także miejsca, gdzie wasze dzieci i wnuki miały gdzie spokojnie spędzać czas.

Organizatorami festynu byli: burmistrz Robert Kowalczyk, Rada Miasta Pionki oraz prezesi Pionkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólny Dom”, a partnerami zabawy: Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach.

Zobacz także

78. rocznica Powstania Warszawskiego w Pionkach
78. rocznica Powstania Warszawskiego w Pionkach
Poranek z teatrem dla najmłodszych – Na tropie zaginionej opowieści
Poranek z teatrem dla najmłodszych – Na tropie zaginionej opowieści
Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
V Pionkowski Dzień Pszczoły – rajd rowerowy
V Pionkowski Dzień Pszczoły – rajd rowerowy
Quest rowerowy „Szlakami czterech rezerwatów w Puszczy Kozienickiej”
Quest rowerowy „Szlakami czterech rezerwatów w Puszczy Kozienickiej”