Dziś Dzień Ojca

23.06.2022 Tekst przeczytasz w 2 min.

Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać,
trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody,
tylko miłość ojca ma się bez zdobywania i bez zasług

Herman Auerbach

 

Brakuje słów, aby podziękować za ojcowską odwagę, cierpliwość, dobroć i zrozumienie. Dzień Ojca to święto, które jest podziękowaniem i wyrazem szacunku za trud włożony w wychowanie młodszego pokolenia. Z tej okazji wszystkim Tatom i Opiekunom składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz nieustającego zadowolenia z pociech, nawet jeśli same już są dorosłe.

Każdy Tata to prawdziwy bohater dla swoich dzieci, najlepszy przyjaciel i nauczyciel życia. Panowie, wszyscy pamiętamy ze swojego dzieciństwa, kim był dla nas ojciec. Teraz takimi ojcami jesteście dla swoich dzieci. Dajecie poczucie bezpieczeństwa całej rodzinie, wnosicie w nią ducha walki, gdy pojawią się przeciwności losu.

Bycie Ojcem to ogromna odpowiedzialność, gdy trzeba dawać przykład na każdym kroku swojego życia. Dbajcie więc o swoje pociechy, aby wyrosły w przyszłości na ludzi odważnych, sprawiedliwych i rozsądnych. Dlatego życzę wszystkim miłości w oczach dzieci i abyście jak najczęściej słyszeli od nich jedno z najpiękniejszych słów – Tato!

W tym wyjątkowym dla Was dniu dziękujemy za znoszenie tego, czego nie sposób było znieść, za wybaczanie, choć nikt nie przepraszał, za wyrozumiałość, cierpliwość i nieograniczone pokłady miłości i wiary we własne dzieci.

Raz jeszcze życzę Tatom, zarówno tym, którzy dopiero przygodę z ojcostwem zaczynają, jak i tym, którzy doczekali się już wnuków i prawnuków – wszystkiego najlepszego. W tym szczególnym dniu wspominamy także Ojców, którzy nie doczekali dzisiejszego święta. Na zawsze pozostała po nich pamięć i miłość.

 

Kamila Kaczorowska
Wiceburmistrz Miasta Pionki

Zobacz także

Wakacje z MOK
Wakacje z MOK
Kolejni mistrzowie Polski Kickboxingu z Klubu TSD Pionki
Kolejni mistrzowie Polski Kickboxingu z Klubu TSD Pionki
Dzień z Fotografią dla mieszkańców miasta
Dzień z Fotografią dla mieszkańców miasta
Świetna zabawa nad Stawem Górnym – XXIV Sobótki, Janki, Wianki
Świetna zabawa nad Stawem Górnym – XXIV Sobótki, Janki, Wianki
Twoja krew jest bardzo potrzebna
Twoja krew jest bardzo potrzebna