Dziś Dzień Ojca

23.06.2022 Tekst przeczytasz w 2 min.

Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać,
trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody,
tylko miłość ojca ma się bez zdobywania i bez zasług

Herman Auerbach

 

Brakuje słów, aby podziękować za ojcowską odwagę, cierpliwość, dobroć i zrozumienie. Dzień Ojca to święto, które jest podziękowaniem i wyrazem szacunku za trud włożony w wychowanie młodszego pokolenia. Z tej okazji wszystkim Tatom i Opiekunom składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz nieustającego zadowolenia z pociech, nawet jeśli same już są dorosłe.

Każdy Tata to prawdziwy bohater dla swoich dzieci, najlepszy przyjaciel i nauczyciel życia. Panowie, wszyscy pamiętamy ze swojego dzieciństwa, kim był dla nas ojciec. Teraz takimi ojcami jesteście dla swoich dzieci. Dajecie poczucie bezpieczeństwa całej rodzinie, wnosicie w nią ducha walki, gdy pojawią się przeciwności losu.

Bycie Ojcem to ogromna odpowiedzialność, gdy trzeba dawać przykład na każdym kroku swojego życia. Dbajcie więc o swoje pociechy, aby wyrosły w przyszłości na ludzi odważnych, sprawiedliwych i rozsądnych. Dlatego życzę wszystkim miłości w oczach dzieci i abyście jak najczęściej słyszeli od nich jedno z najpiękniejszych słów – Tato!

W tym wyjątkowym dla Was dniu dziękujemy za znoszenie tego, czego nie sposób było znieść, za wybaczanie, choć nikt nie przepraszał, za wyrozumiałość, cierpliwość i nieograniczone pokłady miłości i wiary we własne dzieci.

Raz jeszcze życzę Tatom, zarówno tym, którzy dopiero przygodę z ojcostwem zaczynają, jak i tym, którzy doczekali się już wnuków i prawnuków – wszystkiego najlepszego. W tym szczególnym dniu wspominamy także Ojców, którzy nie doczekali dzisiejszego święta. Na zawsze pozostała po nich pamięć i miłość.

 

Kamila Kaczorowska
Wiceburmistrz Miasta Pionki

Zobacz także

Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Dystrybucja tabletek jodku potasu
Dystrybucja tabletek jodku potasu
Święto Dobrej Książki
Święto Dobrej Książki
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach