Dzień Dziecka - otwarcie Strefy Aktywności Sportowo – Rekreacyjnej

24.05.2021 źródło, fot.: Miejski Ośrodek Kultury Tekst przeczytasz w 2 min.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka 1 czerwca o godzinie 16:00 nastąpi otwarcie placu zabaw pomiędzy ulicami Adasia Guzala, a Bohaterów Studzianek. Z tej okazji Burmistrz Miasta Pionki, Rada Miasta Pionki oraz PSM, SM „Wspólny Dom” zapraszają najmłodszych dla których przygotowano wiele atrakcji.

W godzinach 16:00 – 18:00 dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach, konkursach i bawić się z animatorkami. Chętni obejrzą z bliska wozy strażackie i policyjne. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Paweł Skóra, który od 2004 roku trenuje freestyle football. Ma na swoim koncie tytuły: Mistrza Świata, Mistrza Europy oraz Mistrza Polski. Występował m. in.: w przerwach meczy UEFA Euro 2012, na festiwalach Saarang i Udghosh w Indiach, podczas trasy Coca-Cola Victory Tour w USA, podczas meczu: FC Barcelona - Al-Ahli Saudi FC w Katarze, w spektaklu: Destino w Meksyku. Jest autorem książek: „Triki piłkarskie. Trening, technika, mistrzostwo”oraz „Triki gwiazd footballu”. Jest ambasadorem GO Sport oraz uczestnikiem programu Mam Talent. Paweł Skóra przedstawi pokaz trików piłkarskich. Chętne osoby będą mogły potrenować triki z naszym gościem, zrobić pamiątkowe zdjęcie i otrzymać na pamiątkę pocztówkę ze zdjęciem i autografem.

Na budowę strefy miasto Pionki otrzymało dofinansowanie w wysokości 94.808 zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Strefa Aktywności Sportowo – Rekreacyjnej składa się z: ogrodzonego plac zabaw dla dzieci (karuzela z kierownicą talerz, huśtawki, przeplatanka drążkowa, zestaw rekreacyjny „Zamek - twierdza" ze zjeżdżalnią, urządzenie linearne z rurą, piaskownica), siłowni i czytelni plenerowej, zieleni izolacyjnej.

Zapraszamy serdecznie dzieci i życzymy dobrej zabawy.

Partnerzy: Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pionkach, Komisariat Policji w Pionkach, Ochotnicza Straż Pożarna w Pionkach.

Sponsorzy: FERRERO Polska Sp.z.o.o., "Rybex" Hurtownia Paweł Jurek, Zakład Produkcyjny Kosiek, NEO - F.H.U.P. Grzegorz Puzio, QFG Sp. z o.o., TK BATO Sp. z o.o., Soudal Sp. z o.o.

Zobacz także

Tomasz Wróblewski - jubileuszowa wystawa malarstwa
Tomasz Wróblewski - jubileuszowa wystawa malarstwa
Inicjatywa lokalna nową formą współpracy z mieszkańcami
Inicjatywa lokalna nową formą współpracy z mieszkańcami
Ogromna akcja strażaków w Soudal
Ogromna akcja strażaków w Soudal
Żołnierze WOT zapraszają do szczepień preparatem Johnson&Johnson w punkcie DRIVE THRU
Żołnierze WOT zapraszają do szczepień preparatem Johnson&Johnson w punkcie DRIVE THRU
Uszczelniamy system
Uszczelniamy system