Dzień Dziecka nad Stawem Górnym

31.05.2021 Tekst przeczytasz w 5 min.

30 maja 2021 r. nad Stawem Górnym odbył się Sportowy Dzień Dziecka połączony z otwarciem ośrodka. Mieszkańcy oraz goście z zewnątrz mogli cieszyć się licznymi atrakcjami oraz zobaczyć, jak wiele zmieniło się na terenie ośrodka.

Na każde dziecko, które przyszło na to wydarzenie czekały liczne niespodzianki. Wszystkie atrakcje były darmowe, więc przy każdym stoisku ustawiały się kolejki. Ponieważ nadal obowiązują ograniczenia sanitarne, policja oraz firma ochroniarska pilnowały, by zachowywany był odpowiedni dystans.

Dzieci w różnym wieku ciekawie spędziły niedzielne popołudnie. Dla najmłodszych oczywiście dmuchańce, stoisko z klockami z których można było stworzyć ciekawe budowle oraz zabawy z bańkami mydlanymi. Były różnego rodzaju zawody sportowe i zabawy fantowe w których można było wygrać ciekawe nagrody. Dla miłośników piłki nożnej - pokaz umiejętności Mariusza Ujazdy oraz pojedynek jeden na jeden. Miejskie instytucje i organizacje zapraszały na warsztaty - czytelnicze, pszczelarskie, plastyczne, przyrodnicze, a to wszystko oczywiście z nagrodami. Zainteresowaniem cieszyły się także rowerki wodne, żaglówki i wake oraz splash parku. I choć każdy robi zdjęcia własnym smartfonem, to i przy foto budce ustawiła się kolejka. Wśród spacerujących Myszki Miki i Mini z którymi można było sobie zrobić zdjęcie oraz otrzymać od bohaterów bajek Disneya słodki upominek.

Ponieważ ten wyjątkowy dzień w roku to święto wszystkich dzieci, każde z nich mogło skorzystać bezpłatnie i bez limitu z atrakcji jakie przygotowano. Chłopcy najczęściej wybierali dyscypliny sportowe, a dziewczynki stawiały na warsztaty plastyczne i chętnie korzystały z możliwości wplecenia we włosy kolorowych warkoczyków. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury tworzyli z dziećmi oryginalne przypinki według własnego autorstwa. Tu limit wieku nie obowiązywał i nawet niektórzy dorośli dołączyli do zabawy. Miejska Biblioteka Publiczna oprócz piknikowego bajkowania, tworzenia zakładek do książek według własnego projektu, zaoferowała również akcję Uwolnij książkę, która także cieszyła się zainteresowaniem.

Stoisko PWKC oprócz słodkiego poczęstunku oraz okolicznościowych warsztatów z upominkami, rozstrzygnęło konkurs plastyczny ogłoszony kilka dni wcześniej. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, które odebrali z rąk burmistrza Roberta Kowalczyka, wiceburmistrz Kamili Kaczorowskiej oraz wicemarszałka województwa mazowieckiego Rafała Rajkowskiego.

PWKC w tym roku obchodzi 10 rocznicę świadczenia usług dla mieszkańców w zakresie dostarczania wody, energii cieplnej i odprowadzania ścieków. Oprócz działalności gospodarczej, szczególną wagę przywiązujemy do działalności charytatywnej, do niesienia nadziei i pomocy najbardziej potrzebującym – mówi Michał Golbert. – Oprócz wielu akcji, inicjatyw, bezpośredniej pomocy finansowej i rzeczowej, akcji zakrojonych nawet na szeroką skalę, np. Szlachetna Paczka, poprzez imprezy kulturalne oraz przedsięwzięcia edukacyjne, angażujemy się również w okazjonalne, jednorazowe wydarzenia organizowane przez miasto. Dzisiaj, wzorem lat ubiegłych, jesteśmy na festynie z okazji Dnia Dziecka, połączonego z otwarciem Stawu Górnego. Mam nadzieję, że również dzięki PWKC wszyscy, którzy tu są miło i radośnie spędzą czas. Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, słodkie przekąski dla najmłodszych oraz garść informacji z zakresu gospodarki wodnej.

Oprócz ciekawych rozrywek, było również trochę nauki. Każdy kto chciał mógł wziąć udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy oraz dzięki GOPR dowiedzieć się co należy zrobić, gdy ktoś tonie lub ulegnie wypadkowi przy niefortunnym skoku do wody. Pokaz GOPR był przygotowany tak profesjonalnie, że odwiedzający ośrodek byli przekonani, że do karetki faktycznie transportowana jest osoba pokrzywdzona.

Regionalni pszczelarze przygotowali liczne atrakcje dla najmłodszych i chyba największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z tworzenia świec z prawdziwego wosku pszczelego. Można było również zobaczyć jak wygląda ul, także wewnątrz, zapoznać się z przebiegiem proces produkcji miodu, zdegustować go i wysłuchać ciekawego wykładu.

Stoiska naszych leśników, jak zawsze przy tego typu okazjach, cieszyły się uznaniem. Najmłodsi bardzo chętnie brali udział w różnego rodzaju quizach, konkursach itp. Warsztaty Terapii Zajęciowej przygotowały swoją słynną już loterię fantową z atrakcyjnymi nagrodami. Środowiskowy Dom Samopomocy oferował ciekawe warsztaty rękodzieła oraz prezentował prace swoich podopiecznych.

Chyba jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje wozów policyjnych, straży pożarnej oraz pogotowia. Tu bez rozróżniania na dziewczynki i chłopców, na młodszych i starszych, każdy chciał choć przez chwilę znaleźć się w takim uprzywilejowanym pojedzie by móc zobaczyć jak wygląda od środka. Syrena policyjna co jakiś czas była doskonale słyszalna w okolicy.

I choć zabawa miała zakończyć się o godz. 19:00, to trudno odmówić dzieciom, które cierpliwie czekały w kolejce do licznych atrakcji. Wszyscy rozumieli, że nadal trwa pandemia i trzeba zachować reżim sanitarny, co powodowało dłuższe oczekiwanie. Dlatego organizatorzy zdecydowali się odrobinę przedłużyć zabawę dla dzieci.

Partnerami Dnia Dziecka byli: Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, ekoPionki, PWKC, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Miejska Biblioteka Publiczna, Nadleśnictwo Kozienice, Kozienicki Park Krajobrazowy, Komisariat Policji i Ochotnicza Straż Pożarna. Sponsorzy tego wyjątkowego dnia: FERRERO Polska Sp.z.o.o, "Rybex" Hurtownia Paweł Jurek, Zakład Produkcyjny Kosiek, NEO - F.H.U.P. Grzegorz Puzio, QFG Sp. z o. o., TK BATO Sp. z o.o., Soudal Manufacturing Sp. z o.o., WOLF Pub&Restaurant Staw Górny.

Dzień Dziecka w Pionkach to nie tylko niedzielne wydarzenie nad Stawem Górnym. 1 czerwca od godz. 16-tej rozpocznie się wielkie otwarcie Strefy Aktywności Sportowo – Rekreacyjnej wybudowanej pomiędzy ulicami Adasia Guzala a Boh. Studzianek. Organizatorami tego wydarzenia jest Miasto Pionki oraz PSM i SM „Wspólny Dom“. Na uczestników czekają liczne warsztaty, konkursy oraz zabawa z animatorkami. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Paweł Skóra, który od 2004 roku trenuje freestyle football. Ma na swoim koncie tytuły: Mistrza Świata, Mistrza Europy oraz Mistrza Polski.

Partnerzy wydarzenia: Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pionkach, Komisariat Policji w Pionkach, Ochotnicza Straż Pożarna w Pionkach. Sponsorzy: FERRERO Polska Sp.z.o.o., "Rybex" Hurtownia Paweł Jurek, Zakład Produkcyjny Kosiek, NEO - F.H.U.P. Grzegorz Puzio, QFG Sp. z o.o., TK BATO Sp. z o.o., Soudal Sp. z o.o.

Zobacz także

Ogromna akcja strażaków w Soudal
Ogromna akcja strażaków w Soudal
Tomasz Wróblewski - jubileuszowa wystawa malarstwa
Tomasz Wróblewski - jubileuszowa wystawa malarstwa
Żołnierze WOT zapraszają do szczepień preparatem Johnson&Johnson w punkcie DRIVE THRU
Żołnierze WOT zapraszają do szczepień preparatem Johnson&Johnson w punkcie DRIVE THRU
#SzczepimySie w Pionkach
#SzczepimySie w Pionkach
Inicjatywa lokalna nową formą współpracy z mieszkańcami
Inicjatywa lokalna nową formą współpracy z mieszkańcami