Drugi wakacyjny tydzień w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach dobiegł końca

15.07.2022 źródło: Miejski Ośrodek Kultury Tekst przeczytasz w 2 min.

Nowa grupa dzieci uczestniczyła w pieszych wycieczkach do Izby Czarnej Płyty oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Pionkach. Podczas wizyty w straży pożarnej dzieci oglądały sprzęt wykorzystywany podczas akcji gaśniczych oraz poznały zasady bezpiecznego wypoczynku. W Izbie Czarnej Płyty odkrywały lokalną historię i projektowały okładki płyt inspirując się muzyką płynącą z gramofonu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach zabrała uczestników warsztatów w świat Harrego Pottera. Sala MOK zamieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Dzieci zostały przydzielone do domów przez Tiarę przydziału, robiły własne różdżki i wymyślały zaklęcia. Był również bal w Hogwarcie, na który zakradła się „zła wiedźma”, która zamieniała uczniów w kamień. Na lekcji eliksirów robione były wulkany z magicznych składników, a w czasie zajęć opieki nad magicznymi stworzeniami ozdabiano smocze jajka.  Zorganizowana była także gra w Quidditch’a ulubioną grę Harrego Pottera, a na koniec wszyscy dostali zaświadczenia o ukończeniu kursu magii.

Podczas zajęć teatralnych  doskonalono: wymowę, ruch, koordynację, umiejętność improwizacji i wyrażanie emocji. Uczestniczki sekcji teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowały dzieciom bajkę pt. "Czerwoniutkie" o walce dobra ze złem. Wspaniałym zakończeniem zajęć były scenki teatralne przygotowane w grupach. Wielu z nich po raz pierwszy występowało na naszej scenie.

Czas urozmaicały tez zajęcia taneczne i zabawy ruchowe, które doskonale zintegrowały grupę. Dzieci rozwijały swoje umiejętności taneczne, pracowały nad poczucie rytmu i rozwijały pamięć ruchową.

Podczas zajęć plastycznych dzieci przygotowywały prace używając różnorodnych materiałów i technik. Wykonywano piękne prace z użyciem kredek, farb, plasteliny.

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach dziękuję za pomoc Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pionkach oraz Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Pionkach.

Galeria zdjęć z II tygodnia wakacji w MOK dostępna jest na stronie organizatora mok.pionki.pl.

Zobacz także

Poranek z teatrem dla najmłodszych – Na tropie zaginionej opowieści
Poranek z teatrem dla najmłodszych – Na tropie zaginionej opowieści
78. rocznica Powstania Warszawskiego w Pionkach
78. rocznica Powstania Warszawskiego w Pionkach
Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
Rzeźba „Tańcz” ponownie zdobi skwer
Rzeźba „Tańcz” ponownie zdobi skwer
Syreny alarmowe w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
Syreny alarmowe w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego