29 Finał WOŚP – zapraszamy na koncerty

25.01.2021 źródło, fot.: Miejski Ośrodek Kultury Tekst przeczytasz w 2 min.

29 Finał WOŚP zbliża się coraz większymi krokami. Tradycyjnie, tak jak w latach ubiegłych Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza na koncerty. Ze względu na obowiązujące obostrzenia, koncerty zostały przeniesione do przestrzeni wirtualnej. 31 stycznia zapraszamy na transmisję w Telewizji Lokalnej Kurier Pionkowski oraz na profilu Facebook Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach.

Gwiazdą wieczoru będzie punk-rockowy zespół The Bill, który wystąpi o godz. 19:00. Pionkowski zespół często i chętnie włącza się w akcje charytatywne, dla orkiestry grał wielokrotnie. Muzycy wystąpią w składzie: Darek Śmietanka, Andrzej Tomczyk, Ludomir Szymański, Łukasz Nowak. Zespół powstał w 1986 roku w Pionkach. Do tej pory w różnych składach nagrał 10 płyt. Ostatnie album grupy to „The best of” i płyta z występu na festiwalu Woodstock. „The Bill” to już legenda polskiej sceny punk-rockowej. Mamy nadzieję, że 31 stycznia przed monitorami zgromadzi się liczne grono fanów zespołu, wstęp bezpłatny, świetna zabawa zapewniona, polecamy!

Zaczynamy o godz. 18:00 koncertem uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Pionkach. Wystąpią młode utalentowane wokalistki: Amelia Jędra, Maria Kostecka,  Katarzyna Machniak i Milena Alot. Milena Alot jest absolwentką Ogniska Muzycznego w Pionkach w klasie skrzypiec oraz śpiewu rozrywkowego, uczestniczką programu The Voice Kids 3, a obecnie uczy się śpiewu w szkole muzycznej „Muzofilia” w Warszawie. Młode wokalistki zaśpiewają  wszystkim dobrze znane utwory, m. in. : „Remedium”, „Chodź pomaluj mój świat”, „Wszystko czego dziś chcę”. Na scenie wystąpi też Miłosz Kazberuk, który zagra na pianinie wiązankę melodii pochodzących z musicalu pt. „The Greatest showman”, czyli „Król rozrywki”.

Zwieńczeniem wieczoru będzie „światełko do nieba”. Zapraszamy Państwa punktualnie o godz. 20:00 do spojrzenia w niebo. Pionkowski sztab dziękuje Burmistrzowi Miasta Pionki – Robertowi Kowalczykowi za ufundowanie tej atrakcji, która jest stałym akcentem finału WOŚP.

W ciągu 28 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę:

ponad 1,3 mld PLN i kupiła ponad 65 200 urządzeń.

Przypominamy, że 31 stycznia od najwcześniejszych godzin porannych Wolontariusze z puszkami wyjdą na ulice naszego miasta (liczymy na Państwa o hojność).

Trwają też licytacje i zbiórka do pionkowskiej e-skarbonki.

Zapraszamy na stronę mok.pionki.pl oraz na fb/kulturapionki gdzie znajdziecie Państwo wszystkie informacje. 

Zobacz także

Dzień Kobiet online
Dzień Kobiet online
Ulubione święto łasuchów
Ulubione święto łasuchów
Pomóżmy Kevinowi jeszcze raz zobaczyć świat
Pomóżmy Kevinowi jeszcze raz zobaczyć świat
„Damą być” – wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet
„Damą być” – wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet
Ponad 23 tysiące zł od mieszkańców Pionek
Ponad 23 tysiące zł od mieszkańców Pionek