XVII Regaty Kajakowe Osób Niepełnosprawnych – Pionki 2024

07.06.2024 fot.: Kurier Pionkowski Tekst przeczytasz w 2 min.

Ta wyjątkowa impreza nad Stawem Górnym w Pionkach wpisała się już na stale do kalendarza wydarzeń i jest przygotowywana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Samopomocy przy współpracy z instytucjami miejskimi oraz stowarzyszeniami działającymi na terenie Pionek.

Wyjątkowość regat polega na tym, że nikt się z nikim nie ściga, nie ma rywalizacji, za to jest przyjazna atmosfera, integracja, ale przede wszystkim jest to wspaniała zabawa, która pomaga przełamywać własne słabości. 

Od samego rana na terenie Ośrodka Staw Górny w Pionkach przy ul. Polnej 81 sporo się działo, a na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Działania regatowe rozpoczęły się od pływania w kajakach, gdzie głównymi wioślarzami byli członkowie Stowarzyszenia Pionkowskie Morsy i na żaglówkach klasy Omega ze sternikiem. Poprowadzono rozgrywki darta na plaży, uczestniczący wzięli udział w licznych konkurencjach sportowych przygotowanych przez Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Nie zabrakło zabaw z animatorami, zajęć plastycznych i edukacyjnych przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Publiczną Bibliotekę. W związku z tym, że regaty nieodłącznie wiążą się z bezpieczeństwem nad wodą, ratownictwo wodne WOPR zabezpieczało uczestników. Obecni byli także funkcjonariusze Policji.

Pionkowskie Regaty Kajakowe nigdy nie odbywają się bez słynnych Neptunalii, a więc powitania Neptuna, jego żony i jego kolorowego orszaku. A jak Neptunalia, to nieodłączny chrzest morski, który musieli obowiązkowo i z uśmiechem przejść wszyscy, także burmistrz Łukasz Miśkiewicz. Na „otarcie łez” odbyła się parada motocykli Stowarzyszenia Motocyklowe Pionki.

Zwycięzców i przegranych podczas regat oczywiście nie było. Nagrody trafiły do wszystkich. Impreza zakończyła się zabawą taneczną pod chmurką.

W tym roku na Regatach nie zabrakło wicewojewody Patryka Fajdka, wójt gminy Pionki Katarzyny Konopskiej wraz z zastępcą, radnej powiatu Kamili Kaczorowskiej oraz innych znamienitych gości, którzy odwiedzili nasze miasta, by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. 

Zobacz także

Abolicja śmieciowa dla mieszkańców miasta Pionki
Abolicja śmieciowa dla mieszkańców miasta Pionki
70 lat Pionek, 7 weekendów pełnych emocji – bądź z nami!
70 lat Pionek, 7 weekendów pełnych emocji – bądź z nami!
Komunikat do Mieszkańców miasta Pionki w sprawie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych
Komunikat do Mieszkańców miasta Pionki w sprawie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych
Szczep 41 PDHiZ
Szczep 41 PDHiZ „Rzeczpospolita Skautowa” z wyprawą do Hiszpanii i Portugalii
Już wkrótce rajd rowerowy z okazji Pionkowskiego Dnia Pszczoły
Już wkrótce rajd rowerowy z okazji Pionkowskiego Dnia Pszczoły