czwartek, 06 sierpnia 2020
poniedziałek, 01 lipca 2019 13:37   
TRWA MODERNIZACJA BUDYNKU „B” NAD STAWEM GÓRNYM

Montaż nowej instalacji grzewczej, docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu a także wymiana okien i drzwi – trwa modernizacja budynku „B” nad Stawem Górnym.

Trwa rzeczowa realizacja projektu ‘’Modernizacja infrastruktury nad Stawem Górnym w Pionkach szansą na eliminację zjawisk kryzysowych oraz ożywienie społeczno-gospodarcze’’, na którą miasto Pionki otrzymało fundusze UE.

 

Obecnie trwają zaawansowane prace rozbiórkowe i termomodernizacyjne związane z modernizacją tzw. budynku B, który jest siedzibą Stowarzyszenia Żeglarzy. Zakres prac termomodernizacyjnych obejmuje: docieplenie stropodachu, docieplenie ścian zewnętrznych styropianem, montaż nowej instalacji grzewczej, wymianę okien i drzwi zewnętrznych budynku, nową ceglaną elewację. Budynek zyska również nową ciekawą architektonicznie formę.

Po zakończeniu modernizacji budynek będzie stanowił otwartą strefę społeczno-kulturową. Znajdować się w nim będzie pomieszczenie wielofunkcyjne do organizacji warsztatów, szkoleń, targów. Wydzielone zostaną również pomieszczenia organizacyjne stowarzyszenia Klubu Żeglarski Pionki oraz szkutnia dla jachtów i łódek. W budynku znajdą się również pomieszczania noclegowe przeznaczone na wynajem o funkcji hostelu.

Wartość zadania 1.600.000 zł. Planowany termin zakończenia grudzień 2019r.

Wydział Rozwoju, Inwestycji i Mienia Gminnego

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster