czwartek, 06 sierpnia 2020
piątek, 21 czerwca 2019 10:59   
FESTYN RODZINNY W PSP NR 2

W środę po południu w ostatni dzień roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 zorganizowany został Festyn Rodzinny.

 

Festyn w popularnej „dwójce” rozpoczął się w środę po południu. Na wszystkich uczestników czekało wiele  atrakcji.

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 to aktywna społeczność, która nie tylko uczy i pracuje, lecz aktywnie żyje w lokalnym środowisku. To miejsce, gdzie społeczność uczniowska ma nie tylko wywiązywać się z zaplanowanych i nałożonych obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć. W końcu „dwójka” to stały element lokalnego środowiska.

- To festyn zorganizowany dla wszystkich rodzin. Zarówno dla społeczności naszej szkoły jak i dla całego miasta – mówiła dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 Magdalena Deszczka.

Wspólna festynowa zabawa rozpoczęła się od występu uczennicy „dwójki” Ali Trajer, która zaprezentowała niezwykle barwny i urozmaicony układ taneczny. Później zaprezentowali się kolejni uczniowie zarówno w występach solowych jak i zespołowych.

Bogaty program imprezy przygotowany przez organizatorów był pełen atrakcji. Oprócz występów artystycznych można było skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, lawendowego stoiska, czy zawsze popularnego malowania twarzy. Była też fotobudka a także loteria fantowa, gdzie każdy los wygrywał. Nie zapomniano również o kulinariach. Dla spragnionych przygotowano między innymi dania z grilla.

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 kolejny raz udowodniła, że dla szkolnej społeczności największym skarbem jest mata, tata i dziecko. Wspólnie i rodzinnie można wiele, można zdobywać naukowe szczyty ale można i wspólnie dobrze się bawić. W Festynie Rodzinnym Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 uczestniczył między innymi burmistrz Robert Kowalczyk oraz zastępca burmistrza Kamila Kaczorowska a także radni Rady Miasta.

(r.f.)


 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster