czwartek, 06 sierpnia 2020
poniedziałek, 10 czerwca 2019 11:23   
BAL ÓSMOKLASISTY W PSP NR 5

To był bal, na którym królowała młodość. Uczniowie ostatnich klas Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 tanecznie i z dobrymi humorami żegnali się ze szkołą.

 

W sobotę ósmego czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 zorganizowany został bal ósmoklasisty.

Bal był to wyjątkowy. Nie tylko dlatego, że po raz pierwszy uczniowie zawitali w szkolne progi w wieczorowych kreacjach. Wyjątkowy, bo do otwierającego wieczór poloneza po kilkunastoletniej przerwie ponownie stanęli ósmoklasiści.

- Polonez wprowadził nas w nastrój balu, który już niebawem przejdzie do historii tej szkoły. Dzisiejszy wieczór to dzieło rodziców klas ósmych. Dziękuję komitetowi organizacyjnemu balu zaangażowanie, za czas, który poświęciliście, aby te i inne uroczystości organizowane w murach tej szkoły w uczestnikach pozostawiły miłe wspomnienia – mówiła dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 Marzena Murawska.

Bal był symbolicznym pożegnaniem ze szkoły dla najstarszych uczniów. Choreografia balu była dziełem nauczycieli: Agaty Bociarskiej, Renaty Banaś i Wojciecha Banasia.

- Już za kilkanaście dni opuścicie szkołę, w której uczyliście się i bawiliście pod kierunkiem Waszych nauczycieli. Dziś razem z Wami w tej pięknej aranżacji świętujemy Wasze pożegnanie ze szkołą – mówiła dalej Marzena Murawska. W sumie z murami Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 żegnało się osiemdziesięciu ósmoklasistów z trzech klas. Podczas części oficjalnej głos zabrali również przedstawiciele Rady Rodziców.

- Dzisiejsze spotkanie jest ostatnią uroczystością, którą wspólnie z dyrektor Marzeną Murawską wychowawcami i nauczycielami przygotowaliśmy dla naszych dzieci. Osiem, dla niektórych dziewięć lat w murach Publicznej szkoły Podstawowej Nr 5 minęło bardzo szybko. Dziś pragniemy podziękować dyrekcji i nauczycielom za działania, które sprawiły, że nasze dzieci opuszczają szkołę przygotowani solidnie do dalszego etapu edukacji – mówił przewodniczący Rady Rodziców Michał Rogowski.

Podczas ceremonii głos zabrali również przybyli goście w tym Przewodniczący Rady Miasta Wojciech Maślanek oraz kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Barbara Siek.

- Za Wami osiem lat spędzonych w murach tej szkoły. Zapewne macie już za sobą pierwsze przyjaźnie, pierwsze stresy a także i pierwsze miłości. Życzę Wam, abyście dobrze wybrali swoją przyszłość, swoją przyszłą szkołę na kolejnym etapie edukacji – mówiła kierownik Wydziału Edukacji Barbara Siek.

- Życzę Wam jak najbardziej trafnych wyborów w kolejnym etapie nauki a podczas dzisiejszego wieczoru chociaż na kilka godzin zapomnijcie o nauce i bawcie się dobrze – mówił z kolei Przewodniczący Rady Miasta Wojciech Maślanek.

Głos zabrali również sami uczniowie, którzy z nieskrywanym wzruszeniem mówili o mijającym czasie nauki w Publicznej Szkole, Podstawowej Nr 5.

- Przed ośmioma laty do tej szkoły przyprowadzili nas rodzice trzymając za rękę. Prób pierwszej klasy przechodziliśmy z uczuciem lęku, ale i nadziei. Dziś dotarliśmy do mety, bo mieliśmy dobrych przewodników, którzy zawsze w nas wierzyli. Jesteśmy wdzięczni nauczycielom za to, że często wbrew naszej woli uparcie udowadniali nam, że wiedza jest wielka, ciekawa i nieskończona – mówili ósmoklasiści.

Bal ósmoklasistów był niezwykłym i radosnym wydarzeniem, które zwieńczyło cały okres nauki w szkole podstawowej i na długo pozostanie w pamięci wszystkich zebranych.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster