czwartek, 06 sierpnia 2020
poniedziałek, 03 czerwca 2019 13:30   
DZIEŃ DZIECKA – WSZYSTKO DLA NAJMŁODSZYCH

Ten dzień bezsprzecznie należał do nich. Z okazji Dnia Dziecka na terenie Ogródka Jordanowskiego odbył się pełen atrakcji wielogodzinny festyn.

 

„Wszystkie wspólnej sprawie służą, Wszystkie pragną, pragną z całych sił, Żeby świat szczęśliwy był” – pisał Jan Brzechwa.

To był festyn pełen atrakcji. Pod opieką nauczycieli, wychowawców i rodziców najmłodsi przez wiele godzin korzystali ze wszystkich atrakcji całkowicie bezpłatnie. Wiele się działo na scenie jak i wokół niej. Nawet trochę kapryśna pogoda nie popsuła humorów i wyśmienitej rodzinnej zabawy.

- Serdecznie witam wszystkich Państwa, witam Pana Burmistrza Roberta Kowalczyka i przedstawicieli Rady Miasta na obchodach Międzynarodowego Dnia Dziecka, które jest świętem radosnym, wyczekiwanym przez wszystkie dzieci – powiedział na rozpoczęcie festynu dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Ryszard Dybiński.

- Gwarantujemy dzisiaj za darmo, słońce, wspaniały humor, dobrą zabawę i szereg atrakcji przez cały dzień – mówił dalej Ryszard Dybiński. Licznie zgromadzonych na terenie Ogródka Jordanowskiego powitał również Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk.

- Szczególnie serdecznie witam najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Ten dzień należy do Was – powiedział Burmistrz Robert Kowalczyk.

Dzień Dziecka to idealna okazja do wspólnej zabawy. Na dzieciaki czekały różnorodne atrakcje - gry, animacje, zawody, konkursy i inne niespodzianki. Zanim jednak Ogródkiem Jordanowskim niepodzielnie zapanowały dzieci na scenę wkroczyła Wilma – (Anna Molenda) i Fred (Janusz Głowacki). I zaczęło się wielkie rodzinne Yabba-Dabba-Doo!

Część artystyczną zainaugurowała Aleksandra Kowalczyk i Mateusz Sąpór. Później na scenie swoje prezentacje wokalno taneczne przedstawili najmłodsi z Publicznego Przedszkola Nr 3. Później była grupa „Niedźwiadki” oraz „Promyczki i Słoneczka” z „Kolorowego Pudełka”. Na scenie nie mogło również zabraknąć maluszków z Publicznego Przedszkola Nr 2 „Lipowy Zakątek” grupa „Pszczółki” oraz grupa „Zajączki”. Z kolei z Publicznego Przedszkola Nr 1 na gościnnej scenie naszego Ogródka Jordanowskiego pojawiło się aż ponad trzydziestu przedszkolaków. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć między innymi „Piosenkę o rodzinie”. Tego dnia scena należała również do uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 a także Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1. Tu mogliśmy zobaczyć między innymi znakomite i profesjonalnie przygotowane „Folklaski”, czy też Grzegorza Zawodnika w piosence „Nie liczę godzin i lat”. Oczywiście wśród młodych wykonawców nie mogło także zabraknąć młodych artystów z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5. Uczniowie z „piątki” przedstawili prezentację wokalno taneczną „Ruch, ruch, ruch”.

Skoro występy i prezentacje artystyczne to oczywiście również i Miejski Ośrodek Kultury. Raczej nic nie trzeba dodawać, gdy swoje umiejętności przedstawiają tancerze z klubu „Kick” pod kierunkiem Lidii Żuchowskiej. Tym razem tylko niewielką próbę swoich możliwości przedstawiła wspólnie Amelia Sąpór oraz Szymon Gogacz. Oczywiście na scenie tanecznie pokazała się także grupa „Omen” i „Freaky Steps” z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Jednocześnie, gdy scena przepełniona była tańcem i śpiewem wiele działo się wokół sceny. Obecna była między innymi niestrudzona grupa „Badaczy wody” z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5. Motorowe atrakcje przygotowali miłośnicy jednośladów z Pionkowskiego Towarzystwa Motocyklowego. Spółki EkoPionki i PWKC przygotowały swoje stoiska i konkursy z nagrodami. Tradycyjnie miejscowa policja prowadziła akcję znakowania rowerów a harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej prowadzili loterię fantową. We wspólną zabawę włączyła się także firma QFG, która przygotowała nagrody a strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej zaprezentowali swój najnowszy samochód gaśniczy. Oczywiście nie mogło zabraknąć również atrakcji przygotowanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej. Całość pionkowskiego Dnia Dziecka dopełniło przedstawienie „Wesołe nutki” połączone z grami, zabawami i konkursami dla najmłodszych.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster