czwartek, 06 sierpnia 2020
piątek, 31 maja 2019 11:17   
POLONEZA CZAS ZACZĄĆ CZYLI OSTATNI TAKI BAL

W czwartek trzydziestego maja młodzież Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 bawiła się na ostatnim Balu Gimnazjalnym.

Bal Gimnazjalny, który dziś nas gromadzi, jest jedyny i niepowtarzalny. Dzisiejszy wieczór to Wasze, drodzy uczniowie pożegnanie z gimnazjum – mówiła do uczestników balu i zgromadzonych gości dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 Marzena Murawska.

W czwartek trzydziestego maja trzecioklasiści bawili się podczas Balu Gimnazjalnego. To już ostatni taki bal w historii dawnego już Publicznego Gimnazjum Nr 1 a obecnie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5. Uczniowie zatańczyli tradycyjnego poloneza w dwóch odsłonach. Wykonanie było perfekcyjne. To zasługa Lidii Żuchowskiej i Agaty Bociarskiej, które pracowały nad układem choreograficznym.

- Nauczyciele w tej szkole, uczyli Was jak uczciwie i mądrze żyć. Pod ich kierunkiem szukaliście odpowiedzi na pytanie: dlaczego na drugiego człowieka należy patrzeć sercem? Życzę Wam, abyście tę naukę zabrali ze sobą w dalszy etap podróży, podróży, którą jest życie – mówiła między innymi dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 Marzena Murawska.

W sumie wspólnego poloneza zatańczyło osiemdziesięciu uczniów ostatnich klas gimnazjalnych. Było dostojnie, reprezentacyjnie i z pewną nutką melancholii, w końcu to ostatni taki bal w historii tej szkoły. O swoich doświadczeniach z tą szkołą, która przed lat była popularną „trójką”, czyli Publiczną Szkołą Podstawową Nr 3 a dopiero później zyskała oblicze Publicznego Gimnazjum Nr 1, aby ostatecznie przekształcić się w Publiczną Szkołę Podstawową Nr 5 mówił Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk.

- Ze wzruszenia mocniej bije mi serce. Przed laty sam byłem absolwentem „trójki”. Droga, wspaniała młodzieży, pamiętajcie, że szkoła to nie tylko budynek, to nie tylko sale wykładowe, ale szkoła to przede wszystkim ludzie. To ludzie, którzy wiele wysiłku i zaangażowania w Waszą edukację – mówił między innymi burmistrz Robert Kowalczyk.

Bal Gimnazjalny to dzieło rodziców trzecioklasistów – Dziękuję komitetowi organizacyjnemu Balu za zaangażowanie, za czas, który poświęciliście Państwo, aby ta i inne uroczystości organizowane w murach tej szkoły w uczestnikach pozostawiły miłe wspomnienia – podsumowała część oficjalną Balu Gimnazjalnego dyrektor PSP Nr 5 Marzena Murawska.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster