czwartek, 06 sierpnia 2020
czwartek, 30 maja 2019 09:33   
SUKCESY NASZYCH WOJOWNIKÓW W PIASECZNIE

W sobotę 25 maja w Piasecznie odbył się doroczny turniej kickboxingu dzieci i kadetów „Piaseczno Open”.

 

Większość dotychczasowych edycji turnieju odbywało bezpośrednio przed mistrzostwami Polski i stanowiło doskonały sprawdzian formy. Ze względu na fakt, że w tym roku imprezy mistrzowskie kickboxingu odbywały się już w marcu, piaseczyńskie zawody przeprowadzono dopiero teraz. Frekwencja uczestników była więc nieco niższa niż ostatnio ale poziom sportowy tradycyjnie był wysoki.

- Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy występując w dziewięcioosobowym składzie wywalczyli 8 medali indywidualnych: 2 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy. Dodatkowo nasza reprezentacja kadetów starszych w składzie: Wiktoria Rutkowska, Oskar Amanowicz i Jakub Płachta, zdobyła srebrny medal w walkach drużynowych – informuje Dariusz Sułek.

Podczas turnieju doszło do kilku szczególnie ciekawych konfrontacji, gdyż formuła zawodów dopuszczała możliwość startu zawodników w dwóch kategoriach wagowych: swojej i wyższej. Mieliśmy więc kilka pojedynków aktualnych mistrzów Polski z sąsiednich kategorii.

- W takiej konfrontacji najlepiej zaprezentował się Jakub Płachta, który zwyciężył w kategorii +69kg kadetów starszych, między innymi pokonując w półfinale mistrza Polski kategorii niższej. Ciekawostką jest fakt, ze jego konkurent, który wygrał wcześniej swoją kategorię wagową został wybrany najlepszym kadetem starszym turnieju – podkreśla Dariusz Sułek.

W podobnej rywalizacji swoim przeciwniczkom nie sprostały Alicja Wiszniowska i Wiktoria Rutkowska zdobywając srebrne medale. Jednak Alicji udało się powetować przegraną i w ładnym stylu zdobyła złoty medal w kategorii wyższej +47kg. Największym objawieniem turnieju w naszej ekipie okazał się Krzysztof Monkosa, który po bardzo dobrych walkach zdobył srebrny medal w kategorii -69kg. Nasz dorobek medalowy w grupie kadetów uzupełnił Oskar Amanowicz, który zdobył brązowy medal w kategorii wyższej.

- W grupie dzieci mieliśmy tylko trójkę reprezentantów, która rywalizowała w walkach soft stick (pałki gąbkowe). Wielki sukces odniósł Jan Wojda, który w bardzo licznej kategorii -142cm wywalczył srebrny medal. Pozostała dwójka dzielnie radziła sobie na matach Piaseczna ale musiała uznać wyższość dobrze wyszkolonych przeciwników na różnych poziomach rywalizacji – podsumowuje Dariusz Sułek.

 

Szczegółowe wyniki:

Jakub Płachta: złoto pointfighting +69kg kadeci starsi,

Alicja Wiszniowska: złoto poitfighting +47kg, srebro pointfighting -47kg kadetki młodsze,

Wiktoria Rutkowska: srebro pointfighting -46kg, srebro pointfighting -50 kg kadetki starsze,

Krzysztof Monkosa: srebro pointfighting -69kg kadetów starszych,

Oskar Amanowicz: brąz pointfighting +69kg kadetów starszych,

Martyna Grabowska: udział,

Jan Wojda: srebro soft stick dzieci starsze -142cm,

Iga Woźniak, Lena Ceglarz: udział

Wiktoria Rutkowska, Oskar Amanowicz, Jakub Płachta – srebro walki drużynowe kadetów starszych.

Udział zawodników klubu w turnieju odbył się w ramach realizacji zadania publicznego „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej” i został dofinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki.

(red)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster