czwartek, 27 czerwca 2019
wtorek, 02 października 2018 10:39   
TRENER Z PIONEK ZASŁUŻONY DLA POWIATU

Jako zawodnik był dwukrotnie Mistrzem Europy i trzykrotnie Mistrzem Polski. Kariera trenerska to kolejne pasmo sukcesów.

 

 

Znany pionkowski sportowiec, mistrz wschodnich sztuk walki a także trener kolejnych mistrzów i wychowawca młodzieży został wyróżniony medalem „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego”.

Od 1980 roku trenuje sporty walki. Zaczynał od karate kyokushinkai. Jego pierwszym trenerem był Sławomir Posłuszny, ale człowiekiem, który miał największy wpływ na Jego zamiłowanie do sportów walki, jak sam przyznał w wywiadzie dla naszej redakcji w 2014 roku był sensei Marek Łagoda Trenował również pod okiem księdza Stanisława Sikorskiego.

Co ciekawe swojej przygody ze sportem nie zaczynał wcale od karate. Jego pierwszą dyscypliną była siatkówka, którą trenował w KS „Proch”.

- Moim klubem był oczywiście Proch Pionki. Mieliśmy bardzo silną drużynę, cztery razy z rzędu zdobyliśmy złote medale Radomskiej Olimpiady Młodzieży, przez swój ostatni sezon, w wieku juniora, występowałem też w drużynie seniorów. Bardzo sympatycznie wspominam te czasy i myślę, że gdyby nie sporty walki zapewne, mimo niezbyt optymalnych warunków wzrostowych ( 180 cm), pozostałbym przy piłce siatkowej – mówił nam w 2014 roku.

 

Zasłużony dla Powiatu Radomskiego - Dariusz Sułek. fot. arch. "Nad Zagożdżonką".

O kim mowa? To oczywiście Dariusz Sułek – niekwestionowany autorytet wschodnich sztuk walki, trener i wychowawca kolejnych pokoleń młodzieży. Wystarczy tylko powiedzieć, że w swoim dorobku sportowym zdobył między innymi dwukrotnie Mistrzostwo Europy – TSD EMTF oraz trzykrotnie Mistrzostwo Polski w TSD PSMDKTSD. Jako trener wychował takich zawodników jak: Patryk Banaszek czy Artur Kozłowski, którzy zostali Mistrzami Świata w taekwondo, czy Paulina Woźniak, która jeszcze w 2011 roku wywalczyła w pięknym stylu złoty medal w konkurencji walk ciągłych podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Taekwondo Tradycyjnym. ZŁOTA PAULINA” – jak wielokrotnie pisaliśmy o tej zawodniczce podąża drogą swojego trenera i sama trenuje i wychowuje kolejne pokolenia młodych zawodników w Klubie Sportowym Centrum Tang Soo Do w Pionkach.

O sukcesach zawodników trenujących w tym klubie, którego inicjatorem i współzałożycielem jest Dariusz Sułek pisaliśmy już wielokrotnie. „TO BYŁ KAPITALNY WYSTĘP”, „WOREK MEDALI”, czy „PIĘCIOKROTNI MISTRZOWIE POLSKI” to tylko niektóre tytuły, ale jak najbardziej adekwatnie opisujące ich krajowe i międzynarodowe osiągnięcia. Ostatni sukces to trzecie miejsce młodej i utalentowanej Alicji Wiszniowskiej na Mistrzostwach Świata Kickboxingu WAKO, które kilkanaście dni temu odbyły się w Lido di Jesolo we Włoszech.

Kilka dni temu dwudziestego ósmego września Dariusz Sułek podczas uroczystej gali z okazji XX – lecia Powiatu Radomskiego, która odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(r.f.)

PS: Foto - Archiwum "Nad Zagożdżonką", Starostwo Powiatowe w Radomiu.

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster