wtorek, 29 września 2020
czwartek, 27 września 2018 14:13   
KOMPLEKS SPORTOWY UROCZYŚCIE OTWARTY

Bieżnia z poliuretanową nawierzchnią, skocznia w dal, pełne zaplecze techniczne, rekreacyjne, a także siłownia i fitness – nowy kompleks sportowy już otwarty.

 

Bieżnia okrężna o długości czterystu metrów ma sześć torów. Z kolei bieżnia prosta także ma sześć torów a jej długość to sto trzydzieści metrów. W budynku znajduje się zaplecze techniczne i administracyjne, siłownia, czy też sala fitness.

W czwartek dwudziestego siódmego września uroczyście oddano do użytku nowy kompleks sportowy. Część jak siłownia, fitness, czy też pomieszczenia administracyjne i techniczne już służą pionkowskiemu społeczeństwu i wraz z orlikiem lekkoatletycznym stanowią kompleksową bazę sportową. W budowie znajdują są jeszcze pomieszczenia odnowy biologicznej.

- Spotykamy się dziś na symbolicznym otwarciu nowego kompleksu sportowego. Znajduje się tu cale zaplecze wraz z widownią oraz częścią rekreacyjną jak siłownia, czy też sala fitness – mówił podczas otwarcia Burmistrz Miasta Pionki Romuald Zawodnik.

Całość inwestycji realizowana jest od kilku lat a budowa orlika lekkoatletycznego trwa od ubiegłego roku. Sama budowa pawilonu sportowego na Stadionie Miejskim to koszt ponad czterech milionów złotych – 4 827 380 zł. Na ten cel pozyskano ze źródeł zewnętrznych ponad milion złotych – 1240 000 zł a wkład własny naszego samorządu zamknął się sumą przekraczającą trzy miliony złotych – 3 587 380 zł. Z kolei na budowę orlika lekkoatletycznego pozyskano środki finansowe w kwocie 1 208 600 zł a z budżetu miasta wyasygnowano 1 312 749 złotych. Ponadto należy zaznaczyć, że Klub Sportowy „Proch” na utworzenie siłowni pozyskał blisko trzysta tysięcy złotych – 297 000 zł a za kwotę także prawie trzystu tysięcy złotych – 296 389 zł zakupiono wyposażenie lekkoatletyczne.

- Wierzę, że ten nowoczesny kompleks będzie służył całemu społeczeństwu. Zarówno Klub Sportowy „Proch” jak i lekkoatleci doczekali się nowoczesnego wielofunkcyjnego stadionu – mówił z kolei członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

W ramach prac związanych z budową orlika lekkoatletycznego zrealizowano między innymi: remont 6-torowej bieżni okrężnej o długości 400 m o nawierzchni z poliuretanu, remont 6-torowej bieżni prostej stanowiącej przedłużenie odcinka prostego bieżni okrężnej o długości 130m (do biegów na dystansie 100 1 110m) o nawierzchni z poliuretanu, wykonanie skoczni do skoku wzwyż, remont rzutni do pchnięcia kulą, remont skoczni do skoku w dal i trójskoku.

- Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować tak wspaniałej inwestycji. Dziś ziściły się marzenia wielu pokoleń mieszkańców Pionek, którzy dążyli do nowoczesnego kompleksu obiektów sportowych – stwierdził radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek.

Na obiekcie sportowym w dalszym ciągu prowadzona jest część prac. Dotyczy to między innymi części odnowy biologicznej. Jednocześnie myśli się o zamontowaniu nagłośnienia, oświetlenia a także modernizacji jednej z trybun.

Podczas otwarcia kompleksu sportowego odbywały się zawody w ramach Czwartków Lekkoatletycznych, które już od lat organizowane są w naszym mieście. Gościem zmagań „królowej sportu” była radomianka, zawodniczka RLTL ZTE Radom Martyna Kotwiła. Martyna jest aktualną halową mistrzynią Polski w biegu na dwieście metrów a także zdobyła brązowy medal mistrzostw świata juniorów w biegu na 200 metrów.

(r.f.)


 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster