wtorek, 29 września 2020
czwartek, 20 września 2018 13:20   
FALA DOTARŁA DO PIONEK

W czwartek już od wczesnych godzin porannych w naszym mieście można było zauważyć wzmożony ruch samochodów straży pożarnej.

 

Na sygnale i w konwojach od czwartku dwudziestego września w naszym mieście widać wzmożony ruch samochodów straży pożarnej. I tak będzie przez dwa dni. Dlaczego?

Już na wstępie uspokajamy. Nic złego się nie dzieje. To tylko ćwiczenia. Otóż w czwartek dwudziestego września na terenie dwóch powiatów: radomskiego oraz kozienickiego rozpoczęły się krajowe ćwiczenia ratownicze pod kryptonimem „FALA 2018”.

W ćwiczeniach biorą udział siły i środki krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, w tym centralnego odwodu operacyjnego z województw: mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

- Celem głównym ćwiczeń jest podniesienie stopnia przygotowania sił i środków centralnego odwodu operacyjnego krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego do zwalczania skutków wystąpienia powodzi – informuje mł. bryg. Karol Kierzkowski - KW PSP w Warszawie.

Podczas ćwiczeń będą sprawdzane między innymi takie elementy jak: funkcjonowanie zaplecza logistycznego, doskonalenie umiejętności dowodzenia i współdziałania w sztabie akcji na poziomie taktycznym oraz strategicznym, doskonalenie umiejętności reagowania na nagłe zmiany sytuacji oraz niespodziewane utrudnienia, a także doskonalenie współdziałania pomiędzy pododdziałami centralnego odwodu operacyjnego oraz podmiotami i instytucjami współdziałającymi.

Ponadto jak podkreśla Karol Kierzkowski ćwiczenia przeprowadzane są z założeniem 36 godzin ciągłej pracy ratowników i sztabu akcji oraz pełną samowystarczalnością poszczególnych pododdziałów do prowadzenia długotrwałych działań.

W naszym mieście ćwiczących ratowników można między innymi spotkać przy miejscowym akwenie wodnym Staw Górny.

(red) (r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster