środa, 30 września 2020
sobota, 15 września 2018 19:29   
FORD I ZAKOŃCZENIE LATA W OSP

Ochotnicza Straż Pożarna w Pionkach pozyskała nowy samochód. Jednocześnie strażacy zorganizowali piknik na zakończenie lata.

 

- Jestem przekonany, że będzie dobrze służył strażakom ochotnikom, którzy zawsze są wszędzie tam, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie lub mienie – mówił podczas ceremonii przekazania samochodu prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Pionkach Daniel Kupis.

Strażacy ochotnicy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej to bez wątpienia nasi cisi bohaterowie. Czasami, gdy zawodzą inni oni stają w pierwszym szeregu. Często są pierwsi na miejscu zdarzenia. Ratują życie, zdrowie i mienie. Podejmują niebezpieczne akcje z narażeniem własnego życia – tacy są – strażacy ochotnicy.

Jednak, aby ich służba była jak najbardziej profesjonalna potrzebują różnego rodzaju sprzętu oraz pojazdów mechanicznych różnego przeznaczenia. W ubiegłym roku pionkowska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymała nowy średni samochód ratowniczo gaśniczy Mercedes Atego GBA. Od dziś, top jest od czternastego września na ich wyposażeniu znajduje się kolejny pojazd. Nie jest to, co prawda typowy samochód ratowniczo gaśniczy, lecz dyspozycyjny, który w służbie zastąpi wysłużonego Lublina.

- Wierzymy, że samochód spełni nie tylko nasze oczekiwania, ale przede wszystkim będzie dobrze służył wszędzie tam, gdzie jego zastosowanie okaże się niezbędne – mówił dalej prezes OSP w Pionkach Daniel Kupis.

Pozyskamy samochód to Ford Transit. Nie jest nowy. Wcześniej przez kilka lat jeździł w Służbie Więziennej. Symbolicznego przekazania dokonał podporucznik Służby Więziennej Paweł Wójcik. Kluczyki odebrał Daniel Kupis.

Mimo, że pozyskane auto nie jest nowe to znajduje się w dobrym stanie technicznym i przystosowane zostało do pełnienia funkcji samochodu dyspozycyjnego z przeznaczeniem dla strażaków ochotników. Ford Transit zastąpi mocno już wysłużony i wyeksploatowany samochód Lublin, który najlepsze lata ma za sobą.

Po części oficjalnej strażacy z pionkowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowali festyn mundurowy połączony z pożegnaniem lata. Tradycyjnie atrakcji nie brakowało. Przygotowano liczne konkursy i zabawy dla najmłodszych i to zarówno te popularne jak i dotyczące ogólnych zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy konkursów musieli między innymi wykazać się znajomością numerów telefonów do służb ratowniczych. Uczestniczyli również w konkursie jedzenia ciastek na czas. Wielką frajdą dla maluchów było lanie wody ze strażackiej ręcznej sikawki. Podczas festynu można było między innymi zwiedzić stoiska zaprezentowane przez Centrum Aktywności Lokalnej, Nadleśnictwo Kozienice oraz znajdującą się w Pionkach firmę Tasomix.

Dla wszystkich strażacy przygotowali również gorący posiłek. Była to tradycyjnie pyszna grochówka.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster