wtorek, 29 września 2020
piątek, 14 września 2018 12:32   
RUSZA KOLEJNA EDYCJA MISTRZA CZYTANIA

Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach rozpoczyna kolejną edycję konkursu czytelniczego „Mistrz Czytania”.

 

Konkurs czytelniczy „Mistrz Czytania” na stałe wpisał się w plan działalności edukacyjnej i bibliotecznej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pionkach. Rozpoczyna się trzecia edycja.

Nie od dziś wiadomo, że kontakt z książką jest nieodzowny. Obcowanie z literami powinno być naszą codziennością. Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach doskonale zdając sobie sprawę z wyzwań współczesnego świata stoi na kluczowym fundamencie, którego głównym filarem jest rozwój czytelnictwa.

Codzienny kontakt z książką poszerza wiedzę, dostarcza bogactwa przeżyć humanistycznych, kształtuje nie tylko umysły Czytelników ale i ich charaktery oraz pozwala również kierunkować właściwe postawy społeczne. Słowa drukowanego nie zastąpi film ani telewizja ani inne współczesne nowinki techniczne.

Jak można rozpocząć przygodę z czytelniczym konkursem „Mistrz Czytania”? Konkurs dedykowany jest uczniom pionkowskich szkół podstawowych klas I - VI. Aby wziąć udział w konkursie uczestnik konkursu pobiera w Miejskiej Bibliotece Publicznej kartę konkursową (karnet). Za każdą wypożyczoną książkę pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej lub filii Miejskiej Biblioteki Publicznej wbija Czytelnikowi do karty konkursowej pieczątkę oraz podpisuje się w odpowiedniej rubryce.

Konkurs rozpoczyna się w dniu 17.09.2018 roku i od tego dnia czytelnicy mogą pobierać karty konkursowe. Konkurs trwa do 17.06.2019 roku. Najpóźniej w tym dniu uczestnik konkursu musi oddać wszystkie karty do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pionkach ul. E. Orzeszkowej 16. Organizator przewiduje jedną nagrodę główną. Poza nagrodą główna jury zastrzega sobie prawo do przyznania nagród dodatkowych.

(red) (r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster