środa, 30 września 2020
wtorek, 11 września 2018 12:58   
STREFY DLA LOKALNEJ FIRMY I BĘDĄ TAŃSZE

Znacznie taniej niż pierwotnie zakładano będzie kosztowała organizacja i wyposażenie Otwartych Stef Aktywności.

 

Przypomnijmy: W ramach programu małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym Otwarte Strefy Aktywności 2018, Miasto Pionki otrzymało dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w wysokości 124.900,00 zł. na budowę siłowni zewnętrznych, w pięciu lokalizacjach na terenie naszego miasta. Dotacja stanowi 50% kosztów zadania a całość inwestycji wyniesie 249.995,00 zł.

W połowie sierpnia tego roku pionkowski samorząd ogłosił postępowanie przetargowe na dostawę i montaż specjalistycznego sprzętu, który zostanie zamontowany w Otwartych Strefach Aktywności.

- Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż urządzeń sportowo-rekreacyjnych Otwartych Stref Aktywności w Pionkach – 5 szt. w ramach „Budowy Otwartych Stref Aktywności OSA w Pionkach” – można było przeczytać w ogłoszeniu o udzielenie zamówienia.

Na ogłoszone postępowanie zgłosiło się cztery firmy. Wybrana została lokalna firma z Zalesia „Marcbud”, która złożyła najtańszą ofertę - 179 420,00 zł. Tymczasem pionkowski samorząd na realizację pięciu Otwartych Stref Aktywności zarezerwował kwotę blisko dwustu pięćdziesięciu tysięcy złotych - 248.000,00 zł. Wybrana więc oferta jest znacznie tańsza niż zakładany budżet.

W sumie na podstawie ogłoszonego postępowania zamontowanych zostanie trzydzieści pięć sztuk urządzeń siłowni zewnętrznej, pięć sztuk stolików do gry w szachy oraz dwadzieścia sztuk ławek. W składzie siłowni plenerowej znajdzie się między innymi: orbiterek, wioślarz, biegacz, wahadło oraz urządzenie wyciskanie siedząc a także koła tai chi – duże.


Gdzie zostaną umiejscowione Otwarte Strefy Aktywności? Otóż Otwarte Strefy Aktywności zostaną zlokalizowane na skwerze przed basenem miejskim przy ulicy Janusza Korczaka 4, na Ogródku Jordanowskim przy ulicy Leśnej, na placu szkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Jana Kochanowskiego 14, na placu wewnątrz osiedla obok bloku Aleje Lipowe 26, na placu osiedlowym między blokiem Adasia Guzala 4 a byłą kotłownią – dwie ostatnie strefy powstaną dzięki dobrej współpracy i użyczeniu terenu przez Pionkowską Spółdzielnię Mieszkaniową.

Urządzenia sportowo rekreacyjne w Otwartych Strefach Aktywności powinny zostać zamontowane do piętnastego października.

(r.f.)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster