wtorek, 29 września 2020
piątek, 07 września 2018 13:03   
NOWY I PODGRZEWANY ROZJAZD W PIONKACH

W ramach potężnej finansowo i techniczne modernizacji rozjazdów kolejowych nowoczesne systemy zamontowane zostały również w naszym mieście.

 

Na sieci kolejowej jest już 120 nowych rozjazdów – ważnych elementów toru, które umożliwiają bezpieczną jazdę pociągów i sprawny przejazd składów z jednego toru na drugi.

Na sieci kolejowej jest już około półtora tysiąca nowych rozjazdów – ważnych elementów toru, które umożliwiają bezpieczną jazdę pociągów i sprawny przejazd składów z jednego toru na drugi. Najwięcej urządzeń zamontowano w województwach wielkopolskim i mazowieckim. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują z KPK program rozjazdowy za ponad 214 mln zł. Wymiana obejmuje łącznie 245 rozjazdów. I tak od marca tego roku zamontowano już 120 nowych rozjazdów na sieci kolejowej.

Od marca tego roku zamontowano już 120 nowych rozjazdów na sieci kolejowej. Jeden z takich nowoczesnych systemów zamontowany został również w naszym mieście.

- W mazowieckim jest już 16 nowych na stacjach Jedlnia Letnisko, Pionki, Żytkowice i Zajezierze k/Dęblina – informuje nas Mirosław Siemieniec Rzecznik Prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Ponadto jak zapewnia rzecznik PKP S.A rozjazdy zostały wyposażone w elektryczny system ogrzewania.

- Zimą gwarantuje to szybkie usuwanie śniegu i lodu, czyli sprawne działanie urządzeń i większą niezawodność i bezpieczeństwo ruchu kolejowego w trudnych warunkach pogodowych – mówi dalej Mirosław Siemieniec.

Większość rozjazdów dostarczana jest na miejsce budowy na specjalnych wagonach –platformach, w kilku blokach – tzw. blokowa wymiana rozjazdów. Przyspiesza to ich montaż i zapewnia szybszą realizację prac. Ponadto, dzięki zastosowaniu technologii blokowej, stare urządzenia i przylegający do nich tor są sprawniej i szybciej zastępowane przez nowe. Takie rozwiązanie ogranicza zmiany w rozkładzie jazdy.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie podnoszą jakość infrastruktury na sieci linii kolejowych. W 2015 r. w ramach programu rozjazdowego zamontowano 697 nowych rozjazdów w 14 województwach. Zarządca infrastruktury wymienia rozjazdy także podczas prac modernizacyjnych, prowadzonych w ramach Krajowego Programu Kolejowego.

(red) (r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster