wtorek, 29 września 2020
czwartek, 06 września 2018 09:27   
FESTYN I SAMOCHÓD DLA OSP

Pionkowska Ochotnicza Straż Pożarna już wkrótce wzbogaci się o lekki samochód pożarniczy.

 

W połowie września odbędzie się Festyn Strażacki połączony z przekazaniem nowego samochodu dla naszej jednostki OSP.

Strażacy ochotnicy każdego dnia dbają o nasze bezpieczeństwo. To ludzie wielkiego serca, są zawsze tam, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie bądź mienie. Z narażeniem własnego bezpieczeństwa, w każdych okolicznościach spieszą z pomocą potrzebującym.

Aby mogli realizować swoje powołanie potrzebny jest nowoczesny sprzęt. W ubiegłym roku nasi strażacy otrzymali nowy samochód ratowniczo gaśniczego Mercedes Atego GBA. Teraz otrzymają kolejny, który będzie wspierał ich w statutowej działalności Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jak dowiedziała się nasza redakcja strażacy z pionkowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymają leki samochód pożarniczy Ford Transit. Nie będzie to nowa jednostka. Ford pozyskany został, bowiem ze Służby Więziennej. Zostanie jednak odpowiednio przystosowany i doposażony do wymagań straży pożarnej.

Uroczyste przekazanie nowego pojazdu odbędzie się piętnastego września i połączone zostanie z Festynem Strażackim. Jak zapewniają strażacy ochotnicy atrakcji nie zabraknie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy.

(red) (r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster