czwartek, 27 czerwca 2019
piątek, 27 lipca 2018 14:16   
ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW ŚWIATA DLA ZAWODNIKÓW Z PIONEK

W dniach 21-22 lipca w angielskim Birmingham odbyły się Mistrzostwa Świata Tae Kwondo International.

W hali widowiskowo-sportowej Birmingham Arena na trzydziestu matach o medale i tytuły rywalizowało ponad dwa tysiące zawodników z całego świata.

Wspaniały sukces sportowy odnieśli zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy wywalczyli 3 złote medale. Najlepszymi na świecie w swoich kategoriach walk point stop kolorowych pasów okazali się:

- Szymon Grabowski – seniorzy waga średnia,

- Kacper Trzos – kadeci (odpowiednik juniorów) waga średnia,

- Jakub Płachta – juniorzy (odpowiednik kadetów) waga ciężka.

- Nasi zawodnicy dosyć wyraźnie dominowali w eliminacjach i bardzo uważnie walczyli w strefach medalowych nie popełniając większych błędów. W efekcie każdy z nich osiągnął największy sukces życiowy - powiedział nam Dariusz Sułek z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do w Pionkach.

W składzie naszej reprezentacji znaleźli się też Ola i Kuba Grzywacz, którzy debiutując w kategorii czarnych pasów, mimo ambitnej postawy, zakończyli rywalizację poza strefą medalową przegrywając nieznacznie swoje pojedynki z późniejszymi medalistami mistrzostw.

- Szczególnie blisko sukcesu był Kuba, który przegrał decydującą walkę po dwóch dogrywkach - dodaje Dariusz Sułek.

 

Wyjazd na tak prestiżową zagraniczną imprezę nie byłby możliwy bez dofinansowania, którego udzielił Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek. Wsparcia finansowego, w ramach realizacji zadania publicznego pt. „ Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”, szczególnie w okresie przygotowawczym, udzielił również Burmistrz Miasta Pionki Romuald Zawodnik.

Duże podziękowania należą się także Kierownikowi Wydziału Sportu i Rekreacji UM Pionki – Andrzejowi Iwanowskiemu oraz Prezesowi KS „Proch” Pionki Mirosławowi Lepie za udostępnienie obiektów sportowych na treningi przygotowawcze.

(red)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster