sobota, 16 lutego 2019
wtorek, 26 czerwca 2018 13:37   
ŚWIAT W OBRAZACH W BIBLIOTECE

Łucja Nędzi, Anna Mirowska oraz Andrzej Legierski to kolejni miejscowi artyści, którzy zaprezentowali swój twórczy dorobek w Galerii „Wolumin” Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

Sztuka stała się częścią ich życia a Galeria „Wolumin” miejscem, gdzie artyści w niezwykle klimatycznej atmosferze mogą prezentować swój twórczy dorobek.

Każdy mieszkaniec praktycznie już wie, że Galeria „Wolumin” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pionkach Filia przy ulicy Leśnej, to miejsce pełne inspiracji. To jedyne miejsce w swoim rodzaju, gdzie świat skrywany w woluminach łączy się ze sztuką widzianą oczami artystów.

W miniony piątek w Galerii „Wolumin” Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia przy ulicy Leśnej odbył się kolejny już w tym roku wernisaż. Tym razem woje prace zaprezentowali nasi lokalni artyści: Anna Mirowska, Łucja Nędzi oraz Andrzej Legierski. Na co dzień swoje swoją kreatywną i plastyczną wizję świata doskonalą pod kierunkiem Tomasza Wróblewskiego w ramach działającego w Miejskim Ośrodku Kultury Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Nasze miasto nigdy nie było „białą plamą” na artystycznej mapie. Pionki to miasto ludzi twórczych i pełnych inspiracji. Naszą rolą jest dostrzec ten artystyczny potencjał i zaprezentować go mieszkańcom – mówiła podczas wernisażu Ewa Gerlach.  Podkreśliła jednocześnie, że Galeria „Wolumin” nie próbuje otwierać już otwartych drzwi, lecz stara się być galerią sztuki otwartej, przystępnej, ułatwiającej kontakt artysta – dzieło – odbiorca. Dodatkowym akcentem jest to stała obecność książek.

Anna Mirowska – mieszkanka Pionek, emerytowana nauczycielka, ukończyła studia historyczne na UMCS w Lublinie. Malarstwem zajmuje się od trzech lat. Łucja Nędzi w Pionkach mieszka od siedmiu lat. Maluje od trzech lat. Uczestnicy w zajęciach rysunku i malarstwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach. Andrzej Legierski – mieszka w Pionkach. Emerytowany maszynista lokomotywy. Malarstwem zajmuje się od trzech lat.

Aktualna wystawa pionkowskich artystów składa się z wielu różnorakich prac i można ją oglądać przez cały okres wakacji – Galeria „Wolumin” Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia przy ulicy Leśnej.

(r.f.)


 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster