sobota, 16 lutego 2019
wtorek, 19 czerwca 2018 11:29   
KIEDY PASJA STAŁA SIĘ SPOSOBEM NA ŻYCIE

W poniedziałek w Centrum Aktywności Lokalnej odbyło się widowiskowe podsumowanie mijającego sezonu startowego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki.

 

W mijającym sezonie zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do wzięli udział w dwunastu imprezach sportowych w tym dwóch międzynarodowych.

To było niezwykle widowiskowe podsumowanie sezonu startowego i szkoleniowego. Kilkudziesięciu zawodników, którzy w sportach walki nie boją się żadnych wyzwań dało prawdziwy popis swoich umiejętności. To co zaprezentowali zawodnicy wydawało się przeczyć podstawowym zasadom dynamiki, kinetyki oraz mechaniki ludzkiego ciała.

Widowisko „Kiedy pasja staje się życiem” zapewne dla wielu skojarzyła się z legendarną „Drogą smoka”. I nie ma w tym cienia przesady. Podczas podsumowania licznie zgromadzona publiczność mogła więc prześledzić i zapoznać się z drogą szkoleniową jaka prowadzona jest w klubie już od najmłodszych lat począwszy od młodzika, kadeta, juniora aż po ugruntowaną pozycję seniora. W Klubie Sportowym Centrum Tang Soo Do nie zapomina, się bowiem o żadnym szczeblu szkolenia. Jak podkreślali sami zawodnicy nauka tang soo do prowadzona jest od podstaw. Pozytywistycznie i systematycznie, aby po kilku latach dojść do perfekcji.

A wynikiem żmudnych treningów są osiągane wyniki. Dorobkiem medalowym pod względem zdobytych tytułów zarówno na krajowych jak i zagranicznych arenach nasz pionkowski klub może obdzielić co najmniej kilka innych klubów. A, że nie są to tylko szumne zapowiedzi mówił o tym instruktor z klubu „Ronin” Stanisławów Jacek Kesler.

- Staramy się dogonić pionkowski Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do ale dziś wiemy, ile jeszcze musimy pracować i jak daleka droga przed nami – powiedział Jacek Kesler z „Ronin” Stanisławów. I takich opinii podczas poniedziałkowego podsumowanie nie brakowało. Nasi zawodnicy, nasz Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do to po prostu mistrzowie o ugruntowanej renomie nie tylko krajowej, ale i międzynarodowej arenie.

Oczywiście sukcesy jak już wspomnieliśmy to efekt wieloletniej ciężki pracy. Przysłowiowy pot i łzy zostawione na treningach procentują później w zawodach. Ale podstawy sięgają wielu lat wstecz, kiedy to inicjator założenia samodzielnego klubu Dariusz Sułek trenował karate kyokushin pod wymagającym okiem księdza Stanisława Sikorskiego, który przez wiele lat był wikariuszem w parafii pod wezwaniem Św. Barbary w Pionkach. Legendarny już karateka ksiądz Stanisław Sikorski był gościem specjalnym widowiska podsumowującego sezon Klubu Sportowego Centrum Tang Soo do Pionki.

- Byłem na wielu imprezach zarówno o randze krajowej jak i międzynarodowej w tym w Japonii. Ale to co zobaczyłem tu dziś w Pionkach przechodzi wszelkie wyobrażenia. Przedstawiona prezentacja to nie tylko widowiskowe podsumowanie sezonu, ale doskonałe ukazanie filozofii wschodnich sztuk walki, gdzie człowiek pokonuje własne wewnętrzne słabości – mówił wyraźnie wzruszony ksiądz Stanisław Sikorski. Kapelan, który podkreślił jednocześnie, że zawsze na pierwszym miejscu stawiał powołanie i kapłaństwo a dopiero później na sporty walki i harcerstwo. Ale to jego wewnętrzna harmonia pomiędzy duchem i ciałem pozwoliła mu na wyszkolenie kolejnych pokoleń mistrzów wschodnich sztuk walki. Jednym z nich jest Dariusz Sułek.

Podsumowanie sezonu to również statystyki, nagrody, wyróżnienia i dyplomy, dla tych, którzy na przestrzeni całego sezonu prezentowali się najlepiej.

- W mijającym sezonie startowym wzięliśmy udział w dwunastu imprezach sportowych w tym dwóch międzynarodowych – mówił Dariusz Sułek z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki. Startując w ramach Polskiej Federacji Tang Soo Do zdobyli dwieście osiemdziesiąt dwa medale. Do tego dochodzą jeszcze osiągnięcia w Taekwondo i Kick – boxingu. Wielokrotnie nasz klub zajmował pierwsze miejsce pod względem drużynowym. Tak było między innymi podczas Mistrzostw Polski Tang Soo Do w Wołominie. Z kolei drugie miejsce drużynowo zajęli podczas Pucharu Pabianic w Taekwondo. Obecnie kadrę trenerską w Klubu Sportowym Centrum Tang Soo Do stanowią: Dariusz Sułek – 3 Dan, Paulina Woźniak – 2 Dan, Paulina Banaszek - 2 GUP oraz Piotr Olszewski – 1 GUP. Jednocześnie pięciu naszych zawodników posiada uprawnienia sędziowskie Polskiej Federacji Tang Soo Do: Paulina Banaszek, Maciej Czachor, Michał Prokop, Łukasz Delega i Robert Wojda.

Podczas posumowania sezonu startowego i szkoleniowego wyróżniono i nagrodzono wyróżniających się zawodników klubu. Najlepszym z najlepszych a w zasadzie najlepszą z najlepszych okazała się Aleksandra Grzywacz. Otrzymała okazały puchar, który każdego roku będzie przekazywany zawodnikowi, który podczas podsumowań kolejnych sezonów zostanie wybrany najlepszym zawodnikiem.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster