sobota, 16 lutego 2019
poniedziałek, 18 czerwca 2018 11:37   
STYPENDIA, PODZIĘKOWANIA I STO LAT DLA DYREKTORA

W każdej pionkowskiej placówce oświatowej są mniejsze i większe sukcesy wychowanków. W sobotę nagrodzono najwybitniejszych. Były również podziękowania dla nauczycieli.

 

Zbliżający się koniec roku szkolnego to za każdym razem czas oświatowych podsumowań. Czas na wspomnienia o tym, co się działo, o tym, co się udało. To także czas na nagrody i wyróżnienia.

W sobotę szesnastego czerwca w Centrum Aktywności Lokalnej zorganizowane zostało spotkanie oświatowe, podczas którego najlepszym uczniom wręczono stypendia Burmistrza Miasta Pionki.

- Pragnę podkreślić, że za chwilę nagrodzimy uczniów, którzy osiągnęli najwybitniejsze wyniki. Jednocześnie w każdej placówce począwszy od przedszkola po szkołę podstawową są mniejsze i większe sukcesy naszych wychowanków – mówił podczas uroczystej gali kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Pionkach Barbara Siek.

W mijającym roku szkolnym rywalizacja toczyła się pomiędzy dwoma placówkami: Publiczną Szkołą Podstawową Nr 5 i Publiczną Szkołą Podstawową Nr 1. W popularnej „Jedynce” w mijającym roku szkolnym był dwóch laureatów i czterech finalistów konkursów przedmiotowych zorganizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz sześciu posłów na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ponadto trzech uczniów oddziału szkoły podstawowej uzyskało średnią ocen 6, 0 a jeden uczeń oddziału gimnazjalnego uzyskał średnią 5,9 w klasyfikacji rocznej. Z kolei w „Piątce” było trzech laureatów i dwóch finalistów konkursów przedmiotowych zorganizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, dwunastu posłów na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży oraz trzech finalistów I Ogólnopolskiego Turnieju Gwiaździstej Eskadry pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej. Ponadto jeden uczeń oddziału gimnazjalnego uzyskał średnią ocen 6,0, dwóch uczniów oddziału gimnazjalnego 5,9 oraz jedna uczennica szkoły podstawowej uzyskała średnią 5,9 w klasyfikacji rocznej.

- Tak, więc tegoroczna rywalizacja zakończyła się przewagą Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 – mówiła dalej Barbara Siek.

- Nie ma nic piękniejszego niż poczucie szlachetnego szczęścia, gdy widzimy, jak rozwija się nasze dziecko – mówił z kolei Burmistrz Miasta Romuald Zawodnik.

Z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 nagrodzeni zostali: Jakub Klemma, Katarzyna Warchoł, Kacper Samuś, Alicja Osińska, Katarzyna Grzywacz, Franciszek Oleszkiewicz, Kamil Siwczyk, Adam Stępień, Julia Szewczyk, Klaudia Wójcik, Martyna Skarbek, Maja Zagożdżon i Natalia Wanot.

Z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 nagrodzeni zostali: Julia Bugalska, Hubert Siek, Anastazja Stępień, Adam Kozicz, Maria Kowalska, Jakub Grabowski, Wiktor Wyroślak, Gabriela Polak, Julia Skiba, Filip Hrostek, Julia Dziekan, Kinga Górka, Lena Górka, Natalia Smolarczyk, Zofia Gregorczyk, Anna Sterczewska, Adrianna Pułkowska, Emilia Żaczek, Kacper Wanot oraz Konrad Szewczyk.

Oczywiście słowa podziękowania skierowano również do nauczycieli dzięki, którym uczniowie mogli osiągnąć tak wybitne sukcesy: Maria Stępień, Anna Cybulska, Lidia Jurek, Barbara Wójcik, Sylwia Gałek, Małgorzata Jaroszek, Ewa Maciejewska, Aneta Jaroszek-Grabowska, Katarzyna Wiśniewska-Wanot i Elżbieta Bociarska.

Uroczysta gala oświatowa to również doskonała okazja dla podziękowania nauczycielom, którzy odchodzą na zasłużoną emeryturę. W tym roku na emeryturę odchodzą: Henryka Sadkowska z Publicznego Przedszkola Nr 2, Urszula Wasilewska z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1, Grażyna Pachocka z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2, Marianna Miśkiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, Anna Żuber z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 oraz wieloletni dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 Andrzej Gałkowski. Szczególne podziękowania otrzymał Andrzej Gałkowski, którzy przez dwadzieścia siedem lat był dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1.

- To była piękna karta w historii tej szkoły. Pan Andrzej Gałkowski bardzo umiejętnie połączył funkcję dyrektora, opiekuna i wychowawcy dzieci i młodzieży z niezbędną na takim stanowisku administracją ponieważ ta szkoła pod względem finansowym była prowadzona bardzo oszczędnie, tak po gospodarsku co jest niezmiernie ważne z punktu widzenia samorządowych pieniędzy ale jednocześnie bez żadnego uszczerbku dla samej szkoły – mówił , podkreślając zasługi dyrektora Andrzeja Gałkowskiego burmistrz Romuald Zawodnik.

- Dziękuję wszystkim, z którymi w minionych latach na różnych płaszczyznach przyszło mi współpracować. To był piękny czas – powiedział niezwykle skromnie dyrektor Andrzej Gałkowski. Na zakończenie cała sala odśpiewała Panu Dyrektorowi „100 Lat”.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster