sobota, 16 lutego 2019
poniedziałek, 04 czerwca 2018 14:27   
DZIEŃ DZIECKA PEŁEN ATRAKCJI

Dla tych najmłodszych, troszkę starszych a także całkiem już dorosłych – każdy mógł znaleźć coś dla siebie podczas Dnia Dziecka, który zorganizowany został na terenie Ogródka Jordanowskiego.

 

W niedzielne popołudnie na terenie Ogródka Jordanowskiego niepodzielnie rządziły dzieci. Oczywiście te całkiem małe jak i te troszkę większe.

W minioną niedzielę na terenie Ogródka Jordanowskiego zorganizowany został Dzień Dziecka. To wspaniałe przedsięwzięcie pełne zabawy i twórczej kreacji przygotowano zostało przez Miejski Ośrodek Kultury przy udziale lokalnych partnerów: Warsztatów Terapii Zajęciowej i naszych stróżów prawa, czyli Policji.

Wspólna zabawach dla naszych dzieci rozpoczęła się od występu przedszkolaków z „Kolorowego” Pudełka, którzy bardzo wdzięcznie zaprezentowali się w dynamicznym tańcu flamenco. Z kolei tuż obok sceny swoje naukowe stoisko rozłożyli „Badacze wody” z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 (wcześniej Publiczne Gimnazjum Nr 1), którzy już od kilku lat działając pod kierunkiem Edyty Rutkowskiej – Ferchichi dbają o nasze lokalne środowisko.

Nie brakowało również chętnych do występów wokalnych. Każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności w dowolnie wybranym utworze. Śpiewali zarówno ci kilkuletni milusińscy jak i ci troszkę starsi już niemalże wykształconym wokalnie głosem.

Z drugiej strony sceny swoje plastyczne warsztaty prowadził Tomasz Wróblewski. To było klasyczne, ale jednocześnie zawsze odkrywcze połączenie ekspresji plastycznej i indywidualnego postrzegania świata poprzez sztukę.

Podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka dużo pracy mieli również nasi miejscowi policjanci. Na szczęście w tym przypadku nie chodziło o żadne interwencji. Zorganizowana została bowiem akcja znakowania rowerów oraz sprawdzian zręcznościowy polegający na rzucaniu piłką do kosza w specjalnych goglach.

Na zakończenie rodzinnego pikniku na scenie zaprezentował się teatr z Trzebini „Blaszany Bębenek”. Angażując publiczność i to zarówno tę najmłodszą jak i troszkę starszą zaprezentowali spektakl „Piracka wyspa skarbów”. Już tak zupełnie na podsumowanie festyny z okazji Dnia Dziecka odbyło się losowanie nagrody głównej, czyli roweru.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster