sobota, 16 lutego 2019
piątek, 01 czerwca 2018 13:32   
(Przed)OSTATNI TAKI BAL

Uczniowie dwóch klas trzecich bawili się na tradycyjnym balu zlikwidowanego Publicznego Gimnazjum Nr 2. Był to przedostatni taki bal.

Organizowanie balu gimnazjalnego jest tradycją szkoły. Rozpoczął się tradycyjnym polonezem a bawili się uczniowie przedostatniego rocznika, który ukończy to gimnazjum, byłe już Publiczne Gimnazjum Nr 2. Taneczny korowód z uroczystą powagą i wdziękiem zaprezentował urozmaicony układ figur i ukłonów. Rodzice i nauczyciele byli pod wrażeniem pięknej choreografii oraz dostojnie prezentujących się dziewcząt i chłopców. Tegoroczną choreografię poloneza przygotował Tomasz Sąpór oraz Lidia Żuchowska.

Jednocześnie był to pierwszy w historii bal gimnazjalny w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1, ponieważ w wyniku reformy oświaty Gimnazjum „Dwójka” oraz Podstawówka „Jedynka” zostały połączone w jeden podmiot szkolny.

- Mam nadzieję i wierzę w to, że po opuszczeniu murów tej szkoły nie zapomnicie o niej. Nie zapomnijcie także o naszym mieście chociaż za być może już wkrótce będziecie daleko w świecie. Ta szkoła na pewno dała Wam solidne fundamenty na przyszłość – mówiła podczas oficjalnego rozpoczęcia Balu Gimnazjalnego 2018 Zastępca Burmistrza Miasta Pionki Jolanta Sarnecka – Buczek.

Słowa do tegorocznych absolwentów gimnazjum skierował również dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 Andrzej Gałkowski.

- Dziękuję Wam za ten przepiękny taniec. W Waszym młodym życiu kończy się pewien etap. Wierzę jednak, że zaczyna się kolejny, oby równie wspaniały jak dotychczasowy – mówił dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 Andrzej Gałkowski.

Po części oficjalnej szkolny parkiet na długie godziny niepodzielnie należał do młodzieży.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster