sobota, 16 lutego 2019
środa, 30 maja 2018 13:20   
MUNDUROWY MÓJ PRZYJACIEL

Kolejny już raz Centrum Aktywności Lokalnej zorganizowało piknik mundurowy dla naszych najmłodszych.

 

Mundurowy mój przyjaciel – to nauka połączona z zabawą. Zabawa z okazji Dnia Dziecka ale również nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Trzydziestego maja przed Centrum Aktywności Lokalnej było głośno, gwarno i tłoczno. I nic w tym dziwnego. Kolejny już raz, bowiem Ekipa CAL zorganizowała wspaniały piknik dla naszych najmłodszych.

 

Impreza skierowana była w szczególności do najmłodszych mieszkańców naszego miasta i miała na celu propagowanie bezpiecznych zachowań zarówno w szkole, domu jak i na ulicy. Połączenie zabawy z nauką to doskonały pomysł. Najmłodsi mają naturalną ciekawość świata i dużą łatwość uczenia się nowych rzeczy. A mundurowi niemalże wszystkich służb cierpliwie informowali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Jednocześnie najmłodsi mieli dużo pytań – Jak można zostać policjantem?, Czym zajmuje się Inspekcja Transportu Drogowego? – to tylko niektóre zapytania najmłodszych, na które odpowiadali mundurowi.

Piknik „Mundurowy mój przyjaciel” był również doskonałą okazją do zapoznania się ze sprzętem i wyposażeniem, którym na co dzień posługują się funkcjonariusze różnych służb. Można więc było przekonać się jak to jest być „skutym”, czyli założyć kajdanki, włączyć w policyjnym radiowozie syrenę alarmową, czy też zobaczyć, jak wygląda zwinięty wąż, oczywiście ten używany przez straż pożarną.

Mundurowy piknik zorganizowany przez Centrum Aktywności Lokalnej przybliża trudną i czasami niebezpieczną pracę służb a także jednoczy i uwrażliwia a przede wszystkim edukuje z dziedziny podstawowego bezpieczeństwa. Bezpieczeństwa, na którym powinno zależeć nam wszystkim – tym najmłodszym i tym troszkę starszym.

(red)


 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster