sobota, 16 lutego 2019
wtorek, 22 maja 2018 13:20   
SPRAWDŹ JAKOŚĆ POWIETRZA W PIONKACH

Sześć czujników zlokalizowanych w różnych miejscach naszego miasta całodobowo monitoruje jakoś powietrza w Pionkach.

 

Teraz każdy samodzielnie może sprawdzić jakim powietrze oddychamy w naszym mieście. Odpowiada za to sześć specjalistycznych czujników zlokalizowanych w różnych punktach miasta.

Zamontowane zostały czujniki, które w czasie rzeczywistym monitorują jakość powietrza w naszym mieście. Czujniki całodobowo będą informowały o stężeniu pyłów PM2,5, PM10, temperaturze, ciśnieniu atmosferycznym oraz wilgotności powietrza.

Detektory zostały tak rozmieszczone, aby monitorowały jakość powietrza na obszarze całego miasta. Zainstalowano je w Centrum Aktywności Lokalnej, Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2, Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5, Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1, Publicznym Przedszkolu Nr 1 oraz Publicznym Przedszkolu Nr 2.

 

Każdy z mieszkańców naszego miasta o dowolnej porze dnia i nocy posiadając dostęp do internetu może teraz sprawdzić jakość powietrza, czyli czym aktualnie oddychamy. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę internetową www.airly.eu a następnie wybrać zakładkę „Mapa” a później należy najechać kursorem na miasto Pionki i kliknąć na konkretny czujnik. Z boku pokażą nam się wówczas aktualne parametry, które rejestruje dany detektor.

Jednocześnie jak dowiedziała się redakcja „Nad Zagożdżonką” w najbliższym czasie na stronie miasta Pionki www.pionki.pl będzie specjalny widżet, który umożliwi dostęp do zainstalowanych detektorów. Ponadto sprawdzanie stanu powietrza w czasie rzeczywistym możliwe jest również za pośrednictwem specjalnej aplikacji, którą można pobrać ze strony www.airly.eu

Koszt zamontowania sześciu czujników w naszym mieście to niespełna dziewięć tysięcy netto – 8940 zł.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster