sobota, 16 lutego 2019
piątek, 18 maja 2018 12:45   
MINI MUNDIAL NA OBIEKTACH GKS LEGION

Tym razem obiekt sportowy gminnego klubu GKS Legion Suskowola był gospodarzem kolejnych rozgrywek grupowych Mini Mundialu Pionki 2018.

W piątek osiemnastego maja na stadionie GKS Legion Suskowola rywalizowały drużyny z grupy C i D. Jak zwykle emocji nie brakowało i dla nikogo nie było straconych piłek.

W jednym z piątkowych spotkań rozegranych na stadionie w Suskowoli Dania pokonała Peru dziewiętnaście do zera. Dla żadnego z zawodników i zawodniczek nie było jednak straconych piłek, tu mimo młodego wieku uczestników nikt „nie odstawia nogi”. Pełne zaangażowanie i poświęcenie to dominujące cechy rozgrywek piłkarskich pionkowskiego Mini Mundialu Pionki 2018.

Przypomnijmy: Mini Mundial Pionki 2018 to przedsięwzięcie sportowo integracyjnego, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie „Patriotyczne Pionki” a organizowane jest wraz z Burmistrzem Miasta Pionki i Wójtem Gminy Pionki. Współorganizatorami są także lokalne kluby sportowe: KS Proch Pionki, UK Daniel, UKS Champion, GKS Legion Suskowola oraz GKS Królewscy Jedlnia.

 

Tu nikt nie odstawia nogi...

W tej ponad lokalnej piłkarskiej imprezie sportowej bierze udział trzydzieści dwie drużyny z trzech powiatów: Radomskiego, Kozienickiego oraz Zwoleńskiego. Rozgrywki rozpoczęły się już jedenastego maja na boisku szkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5.

W piątek osiemnastego maja rozgrywki przeniosły się na gminny stadion GKS Legion Suskowola. Na kameralnym, ale świetnie rozplanowanym obiekcie sportowym rywalizowały drużyny, które w wyniku losowania znalazły się w grupie C i D. Swoje umiejętności piłkarskie zaprezentowała więc Francja – Suskowola II, Australia – Słupica, Peru – Grabów, Dania – Głowaczów, czyli grupa C. Z kolei grupa D to Argentyna – Suskowola, Islandia – Jaroszki, Chorwacja – Laski II i Nigeria – Augustów. Spotkania sędziowała Milena Połosa oraz Rafał Marczak.

(r.f.)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster