niedziela, 20 stycznia 2019
czwartek, 08 lutego 2018 13:50   
CITYMASTER GOTOWY DO PRACY

Odśnieża, zamiata, kosi trawę – to tylko niektóre funkcje nowej wielofunkcyjnej maszyny Citymaster, która dziś dotarła do naszego miasta. Znajdzie się na wyposażeniu nowej spółki MZUK.

 

Powstająca nowa spółka komunalna otrzymała nowy sprzęt. W czwartek do naszego miasta dodarł wielofunkcyjny  Hako Citymaster 1600. Producent zapewnia, że Citymaster to profesjonalna, w pełni funkcjonalna zamiatarka, odśnieżarka czy kosiarka a zastosowanie i możliwości konfiguracji są praktycznie nieograniczone.

To nówka nieśmigana. Już wkrótce Hako Citymaster pojawi się na pionkowskich drogach i ulicach. Będzie między innymi odśnieżał, kosił i zamiatał. Jeden Citymaster zastąpi dotychczas kilka używanych, często mocno wyeksploatowanych  maszyn.

Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku pionkowski samorząd ogłosił przetarg nieograniczony na dostawę w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu fabrycznie nowej zamiatarki chodnikowej wraz z osprzętem. W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zdecydowano się na wielofunkcyjne urządzenie firmy Hako. Za kwotę ponad pół miliona złotych - 555.877,34 zł zakupiono urządzenie z serii Citymaster 1600.

- Mam nadzieję, że w sposób jak najbardziej efektywny ten sprzęt wielofunkcyjny będzie służył do utrzymania czystości i porządku w naszym mieście – powiedział podczas oficjalnego przekazania urządzenia Burmistrz Miasta Romuald Zawodnik. Ponadto dodał, że jest to pierwsza od kilkunastu lat nowa maszyna dla Miejskiego Zakładu Usług komunalnych, który już w najbliższych dniach przekształci się w spółkę prawa handlowego.

- Można więc śmiało powiedzieć, że nowy podmiot gospodarczy rozpoczyna swą działalność doposażony w nowy i nowoczesny sprzęt – mówił dalej Romuald Zawodnik.

Jak podaje polski dystrybutor urządzeń firmy Hako wielofunkcyjne urządzenie Citymaster 1600 cechuje między innymi niskie zużycie paliwa oraz niska emisja spalin. Silnik z filtrem cząstek stałych i ultranowoczesna technologia zamiatania umożliwiają stosowanie maszyny nie tylko na terenach miejskich, ale także w cichych i spokojnych dzielnicach mieszkaniowych. Wysoka wydajność zamiatania ze zbiornikiem 1,4 m3, możliwość używanie na ścieżkach dla pieszych oraz prowadzenie pojazdu przez operatorów z prawem jazdy kategorii B sprawiają, że Citymaster 1600 może pracować bez ograniczeń.

- Dziękuję władzom miasta za zakup tak nowoczesnego i długo oczekiwanego urządzenia. To pierwszy od wielu lat zakup nowego sprzętu – powiedziała z kolei dyrektor Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych Małgorzata Cieciura.

Citymaster 1600 na swoim wyposażeniu oprócz typowej aparatury dla usług komunalnych a więc zamiatarki, kosiarki czy też pługa do odśnieżania posiada także kamery oraz monitory ciekłokrystaliczne, które pokazują między innymi aktualny stan techniczny urządzenia oraz klimatyzację a także zestaw audio.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster