niedziela, 20 stycznia 2019
piątek, 02 lutego 2018 13:06   
MAMY KOLEJNE PIENIĄDZE Z PROGRAMU MALUCH PLUS

Pionkowski samorząd otrzymał środki zewnętrzne i wkrótce podpisana zostanie umowa na dofinansowanie w ramach rządowego programu „Maluch Plus”.

 

Ponad siedemdziesiąt tysięcy złotych otrzyma pionkowski samorząd na funkcjonowanie naszego żłobka „Wesoły Pajacyk” w ramach rządowego programu „Maluch Plus”.

 

Jeszcze w ubiegłym roku pionkowski samorząd pozyskał znaczne fundusze zewnętrzne na utworzenie żłobka miejskiego w budynku przy ulicy Jordanowskie. Wówczas było to ponad trzysta tysięcy złotych - 304 954, 88 zł przy całkowitej wartości inwestycji przekraczającej pół miliona - 565 150, 00 zł. Od początku września 2017 roku nowa placówka oświatowa przeznaczona dla najmłodszych wpisała się w nasz pionkowski system oświatowy.

Jednocześnie Miasto Pionki złożyło kolejny wniosek w ramach rządowego projektu „Maluch Plus” na 2018 rok. Tym razem także otrzymaliśmy pieniądze zewnętrzne.

Bieżąca edycja programu prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Maluch Plus 2018” składa się z czterech modułów. Nasz wniosek ubiegał się o dofinansowanie w module drugim – „Zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 tworzonych przez gminy z udziałem programu „MALUCH”.

Pionkowski wniosek został pozytywnie zaopiniowany i na funkcjonowanie żłobka „Wesoły Pajacyk” w tegorocznej edycji otrzymamy ponad siedemdziesiąt tysięcy złotych – 76 200 zł.

Jak dalej informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach modułu drugiego wpłynęły oferty od 473 instytucji gminnych na terenie 281 gmin na blisko 15 tys. miejsc opieki, w tym 407 miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki. Łącznie na ten moduł przyznano dofinansowanie w kwocie 29 545 800 zł. Wysokość dofinansowania na funkcjonowanie miejsc wynosi 100 zł miesięcznie na 1 miejsce, a w przypadku miejsca dla dziecka niepełnosprawnego lub wymagającego szczególnej opieki – 500 zł.

Jak już wspomnieliśmy „Wesoły Pajacyk” na swoje funkcjonowanie w 2018 roku otrzyma ponad siedemdziesiąt tysięcy złotych.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster