niedziela, 20 stycznia 2019
poniedziałek, 15 stycznia 2018 12:02   
REKORDOWA ORKIESTRA W PIONKACH

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała po raz 26. Dwudziestu jeden wolontariuszy ze sztabu w Miejskim Ośrodku Kultury już od szóstej rano kwestowało na rzecz Orkiestry Jurka Owsiaka.

 

 

Tradycyjnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z całą mocą grała również w Pionkach. I również tradycyjnie lokalny sztab mieścił się w Miejskim Ośrodku Kultury. W tym roku w pionkowskim sztabie zarejestrowanych było dwudziestu jeden wolontariuszy, którzy mimo dość mroźnej pogody dzielnie zbierali pieniądze do puszek.

Zapewne jeszcze na długo przed 26 finałem wielu zastanawiało się, czy uda się pobić ubiegłoroczny rekord, kiedy to do puszek wolontariuszy a także z licytacji uzbierano około siedemnastu tysięcy złotych.

 

- Nasi wolontariusze już od szóstej rano w rożnych rejonach miasta a także w okolicznych miejscowościach zbierali pieniądze do puszek – powiedział nam szef lokalnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Miejskiego Ośrodka Kultury Piotr Pachocki.

Orkiestra ludzi dobrych serc jak często nazywana jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to niespotykane na światową skalę przedsięwzięcie, gdzie podczas jednego dnia zbierane są środki finansowe na zakup sprzętu medycznego. W tym roku dwudziesta szósta akcja przebiegała pod hasłem: „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

 

Ale Orkiestra to również muzyka i koncerty. W Miejskim Ośrodku Kultury już od popołudnia rozbrzmiewały różne dźwięki. Nastrojowo i melancholijnie zaprezentowali się artyści ze Społecznego Ogniska Muzycznego. Tradycyjnie w dynamicznym tańcu pokazali się tancerze z grupy „Kick” Miejskiego Ośrodka Kultury, którą nieprzerwanie od lat prowadzi Lidia Żuchowska.

 

Jednocześnie w przerwach pomiędzy występami artystów zorganizowana została licytacja różnych gadżetów. I tak koszulka z autografem Michała Wiśniewskiego przekazana przez Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze Sp. z o.o. zlicytowana została co prawda za 100 zł, ale zwycięzca licytacji do puszki wrzucił kwotę dwukrotnie wyższą, czyli 200 zł. I takich sytuacji było znacznie więcej, kiedy to zwycięzcy ofiarowali wyższe kwoty niże te, które zostały wylicytowane.

Ostatecznie po podsumowaniu kwot zebranych przez wolontariuszy oraz z licytacji okazało się, że podczas tegorocznego 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie Miejskiego Ośrodka Kultury zebrano rekordową liczbę pieniędzy. W sumie to ponad dwadzieścia jeden tysięcy złotych – 21 278, 82 zł.

 

- Dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy już od wczesnych godzin porannych zarówno w Pionkach, ale też i w okolicznych miejscowościach mimo sporego mrozu dzielnie i wytrwale zbierali pieniądze. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz tegoroczny lokalny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – powiedział nam szef pionkowskiego sztabu WOŚP Piotr Pachocki.

 

Zakończeniem naszego finału był występ legendy polskiego punk rocka, kapeli z Pionek – The Bill. Szybka pełna energii muzyka oraz nieszablonowe teksty nawiązujące do buntu młodego pokolenia to dobrze znana i rozpoznawalna cecha pionkowskiej grupy The Bill. Kolejny raz udowodnili, że dobry punk rock ciągle cięgle trwa i ma się dobrze.

Burmistrz Miasta Pionki, Romuald Zawodnik składa szczególne podziękowanie darczyńcom, organizatorom a w szczególny sposób wolontariuszom, w szczególności młodym ludziom, którzy poświęcili swój wolny czas, aby wesprzeć to szlachetne wydarzenie.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster