sobota, 20 października 2018
środa, 27 grudnia 2017 13:09   
ROZPOCZĘŁA SIĘ REWITALIZACJA PARKU

Rozpoczęły się prace modernizacyjne parku przy ulicy Aleje Lipowe. To niewielkie, ale urokliwe miejsce już wkrótce zmieni swoje oblicze.

To małe, ale urokliwe miejsce zyska jeszcze więcej. Powstaną między innymi nowe ciągi piesze o powierzchni ponad trzystu metrów kwadratowych.

Nie ma wątpliwości, że rewitalizacja zagospodarowanych terenów zielonych w połączeniu z naturalnymi obszarami przyrodniczymi korzystanie wpływa na miejski ekosystem. Prowadzona aktualnie modernizacja i rewitalizacja rożnych obszarów miasta swym zasięgiem objęła również niewielki, ale urokliwy park w rejonie Alei Lipowych.

Ten niewielki obszar pomiędzy blokami daje namiastkę naturalnego środowiska. Od lat wymagał jednak remontu i rewitalizacji. Zdecydowano, że w tym roku przeprowadzone zostaną pierwsze prace remontowe, które chociaż części zmienią jego oblicze.

W pierwszej części objętej bieżącą rewitalizacją zmodernizowane zostaną wszystkie znajdujące się tam ciągi piesze. W sumie wyremontowanych zostanie trzysta dwadzieścia metrów kwadratowych chodników. Dotychczasowe mocno już zniszczone płyty zastąpione zostaną nowymi w kolorze perłowym.

Prowadzone prace to pierwszy etap rewitalizacji tego śródosiedlowego parku. Na modernizacją czeka jeszcze znajdująca się tam mała architektura oraz wymiana oświetlenia. Obecne prace modernizacyjne prowadzi Miejski Zakład Usług Komunalnych a ich koszt przekracza czterdzieści tysięcy złotych – 44 016, 00 zł.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster