sobota, 20 października 2018
poniedziałek, 11 grudnia 2017 12:12   
SZCZODRE SERCA DLA WSPANIAŁYCH 3 M

Ponad jedenaście tysięcy złotych udało się zebrać podczas koncertu charytatywnego dla wspaniałych 3 M. Dzięki tym funduszom Michalina, Maja i Marysia otrzymają tak potrzebne wsparcie.

 

Nic tak nie rozgrzewa jak otwarte i szczodre serca. A tych nie brakowało podczas wspaniałego, charytatywnego koncertu, który zorganizowany został w Miejskim Ośrodku Kultury.

Niedzielny koncert charytatywny oprócz wspólnego świętowania i dobrej zabawy był przede wszystkim niepowtarzalną okazją, aby pomóc trzem wspaniałym dziewczynkom, które wymagają stałej i specjalistycznej opieki medycznej. Mieszkańcy Pionek nie zawiedli. Otwarte i szczodre serca a przede wszystkim w tym przypadku głębokie portfele, chociaż trochę wspomogą leczenie i rehabilitację.

- Niezmiernie cieszę się, że mogę prowadzić tak wspaniały koncert. Witam wszystkich, którzy przyszli tu, aby okazać swoje wsparcie. Dziś nie piastujemy tu żadnych stanowisk. Dziś wszyscy łączy się w pomocy na szczytny cel – mówiła podczas otwarcia koncertu dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Anna Kostrzewa.

A cel jest wyjątkowy. Michalina, Marysia oraz Maja mają poważne problemy zdrowotne. Znajdują się pod stałą opieką poradni kardiologicznej, neurologicznej i audiologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka. Urodziły się w dwudziestym siódmym tygodniu ciąży. Rodzice nieustannie walczą o ich zdrowie. Potrzebna jest jednak pomoc i wsparcie. I tego wsparcia nie zabrakło podczas niedzielnego koncertu.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Działo się wiele zarówno na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury jak i wokół sceny. I tak na przykład nad prawidłowym przebiegiem loterii fantowej czuwała kilkuletnia Antonina. W tym czasie ktoś inny sprzedawał własnoręcznie upieczone ciasta i pierniczki. Ludzi dobrej woli i organizacji było wiele. Liczyła się każda pomoc i wsparcie.

Kilkuletnia Antonina czuwała nad prawidłowym przebiegiem loterii.

Jednocześnie na scenie występowali artyści i to zarówno profesjonalni jak i ci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na artystycznej drodze oraz najmłodsi z pionkowskich placówek oświatowych. I tak na przykład swoje umiejętności przedstawiła grupa wokalna z Publicznego Przedszkola Nr 1.

Monika Boryczka z mającego wieloletnią tradycję artystyczną Społecznego Ogniska Muzycznego zaśpiewała dwie piosenki w tym jedną bardzo charakterystyczną z repertuaru Zdzisławy Sośnickiej „Aleja Gwiazd”. Na scenie zaprezentowała się również jej koleżanka z Ogniska Sandra Fafińska.

Przez kilkanaście minut wspaniale prezentował się zespół „Akordeonowe Smyki” ze Szkoły Muzycznej w Radomiu. Kilkunastoosobowa grupa młodych muzyków zaprezentowała pełną barwę niezwykle dźwięcznych akordeonów.

Niezwykły był również zespół złożony z seniorów oraz młodzieży, który prowadził Janusz Głowacki z Miejskiego Ośrodka Kultury. I takich niepowtarzalnych niezwykłości podczas koncertu charytatywnego było znacznie więcej. Zresztą cały wieczór był niezwykły.

Tę wyjątkową grupę przygotował Janusz Głowacki.

Wyjątkowa była także licytacja wielu wspaniałych fantów, którą prowadziła Anna Kostrzewa oraz Tomasz Wróblewski. Licytowano obrazy, rożne figurki, bombki świąteczne, koszulki z podpisem naszego pionkowianina, znanego artysty Andrzeja „Piaska” Piasecznego a także pióro żony Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy wraz z faksymilem Jej podpisu. Zostało wylicytowano za niebagatelną kwotę siedmiuset złotych.

Licytacja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Ten wyjątkowy koncert uświetnił również występ dobrze znanego w Pionkach Power Blues 40 Plus oraz Damiana Kęski, czyli naszego rapera „Dixona”.

Taki niepowtarzalny koncert to wiele serca i wiele autentycznych emocji. Ale to również szczodre serca mieszkańców Pionek. A tych nie brakowało. W sumie z różnych akcji, które zorganizowane zostały w Miejskim Ośrodku Kultury udało się zebrać ponad jedenaście tysięcy złotych – 11 667, 83 zł. To pieniądze, które w wymierny sposób wspomogą trudną rehabilitację wspaniałych 3 M – Marysia, Michalina i Maja.

Organizatorom, uczestnikom oraz wszystkim ludziom dobrej woli należą się wielkie i zasłużone słowa uznania.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster