środa, 19 grudnia 2018
piątek, 20 października 2017 13:27   
SUKCESY NASZYCH SPORTOWCÓW W OSTRÓDZIE

Podczas Mistrzostw Polski Północnej w Taekwondo w Ostródzie wyśmienicie zaprezentowali się zawodnicy pionkowskiego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do w Pionkach.

 

W minioną sobotę w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Taekwondo, w których wystartowało 153 zawodników z 13 klubów.

Mimo, że tegoroczna obsada liczebna była znacząco niższa niż rok temu to jednak o medale, zwłaszcza złote, było bardzo ciężko. W celu zapewnienia obsady organizatorzy łączyli kategorie i dochodziło do dużych dysproporcji wagowych i wiekowych.

- Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do, którzy występując w 11 osobowym składzie wywalczyli 27 medali: 12 złotych, 9 srebrnych, 6 brązowych. Ponadto Ola Grzywacz została wybrana najlepszą zawodniczką mistrzostw a Michał Borkowski wywalczył brązowy medal w walkach Grand Champion – bez podziału na kategorie – informuje nas Dariusz Sułek z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do w Pionkach.

Tak znaczący dorobek medalowy zapewnił naszej reprezentacji czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej, gdzie nieznacznie przegraliśmy z dużo liczniejszymi ekipami. Najlepiej zaprezentowała się Ola Grzywacz, która po raz pierwszy startowała jako posiadaczka czarnego pasa. Ola walczyła bardzo dojrzale, w kolejnych walkach rozpoczynała dosyć spokojnie pierwszą rundę by w drugiej zwiększyć tempo i zaznaczyć swoją przewagę. Mimo przeziębienia zdobyła trzy złote medale.

- Największą niespodziankę sprawił senior Szymon Grabowski, który zwyciężył w dwóch formułach walki. Szymon, który stosunkowo późno rozpoczął treningi tangsoodo nie jest zawodnikiem walczącym technicznie. Posiada jednak styl walki bardzo niewygodny dla przeciwników i duże predyspozycje szybkościowe. Te cechy pozwoliły mu na osiągnięcie tak dobrego wyniku. Również dwa złote medale wywalczył Kuba Grzywacz ale obsada jego kategorii nie była tym razem zbyt silna – podkreśla Dariusz Sułek.

Bardzo dobre zawody zaliczył Michał Borkowski, który imponował wysokimi kopnięciami, także obrotowymi. Po raz kolejny z dobrej strony pokazały się nasze młodziczki Wiktoria Rutkowska i Alicja Wiszniowska. Szczególnie wysoko należy ocenić występ klubu Centrum w silnie obsadzonych konkursach form tradycyjnych. Nasi zawodnicy wygrali trzy na cztery kategorie, w których uczestniczyli.

- O ile zwycięstwa Wiktorii Rutkowskiej czy Oli Grzywacz nie były zaskoczeniem o tyle zwycięstwo Oliwi Pańczak należy uznać za miłą niespodziankę – podsumowuje Dariusz Sułek.

To był pierwszy powakacyjny start zawodników klubu Centrum, którzy udowodnili jak bardzo są wszechstronni, doskonale radzą sobie we wszystkich konkurencjach i to jest receptą na zdobywanie tak dużej liczby medali.

 

Szczegółowe wyniki:

SENIORZY:

Michał Borkowski: złoto semi, srebro light, srebro formy, brąz Grand Champion

Szymon Grabowski: złoto semi, złoto light

Piotr Olszewski: brąz formy, brąz light

Grzegorz Amanowicz: brąz semi

JUNIORZY

Ola Grzywacz: złoto semi, złoto light, złoto formy

KADECI

Kuba Grzywacz: złoto semi, złoto light

Oliwia Pańczak: złoto formy, srebro light, brąz semi

Zuzia Maj: srebro semi, srebro light

MŁODZICY

Wiktoria Rutkowska: złoto semi, złoto formy, srebro tech. szybkościowe, srebro tech. specjalne

Alicja Wiszniowska: złoto techniki specjalne, srebro formy, srebro tech. szybkościowe, brąz semi contact

Oskar Amanowicz: brąz techniki szybkościowe

 

(red)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster