środa, 19 grudnia 2018
poniedziałek, 16 października 2017 10:07   
BIESIADA MIĘDZYPOKOLENIOWA W CAL

Od spokojnego gitarowego „Wesela zwierząt” poprzez dynamiczną i dobrze znaną ”Radość o poranku” aż po czasami frywolne skecze grupy „AGAT” – w CAL odbyła się Międzypokoleniowa Biesiada Integracyjna.

 

Młodzi i seniorzy integrują pokolenia. W Centrum Aktywności Lokalnej odbyła się Międzypokoleniowa Biesiada Integracyjna.

W niedzielne popołudnie Centrum Aktywności Lokalnej, czyli dla młodszej części naszego społeczeństwa CAL a dla tych już trochę starszy to ciągle poczciwe „Kasyno” tętniło międzypokoleniowym życiem artystycznym.

Organizatorom udało się połączyć młodzieńczą energię z dojrzałą radością bycia razem. Międzypokoleniowa Biesiada Integracyjna to artystyczny projekt, który twórczo i artystyczne uwypuklił nie tylko różne formy platformy miejscowej kultury, ale wskazał również, że tam gdzie sztuka, to bariera wiekowa nie ma żadnego znaczenia.

Międzypokoleniowa Biesiada Integracyjna rozpoczęła się od dobrze znanych dźwięków w wykonaniu pianisty, ucznia Społecznego Ogniska Muzycznego Milosza Kazberuka. W Jego wykonaniu usłyszeliśmy poloneza z filmu „Pan Tadeusz”.

Następnie na scenie pojawiła się seniorska Amatorska Grupa Artystyczna „AGAT’, która zaprezentowała swoje najlepsze skecze. Premiera zupełnie nowego spektaklu zaplanowana została na koniec listopada tego roku.

Z kolei jak powinien wyglądać dynamiczny i szlachetny taniec, którego korzenie sięgają czasów międzywojennych przedstawili tancerze z grupy „Kick”, która działa w Miejskim Ośrodku Kultury, a którą od wielu lat kieruje Lidia Żuchowska. Swoje umiejętności zaprezentowali: Jakub Olejarz i Izabela Zawadzka oraz Julia Mularska i Kacper Hyży.

Podczas Międzypokoleniowej Biesiady Integracyjnej nie zabrakło również solistów, którzy prezentowali się zarówno wokalnie jak i podczas gdy na różnych instrumentach. Dwa utwory zaśpiewał Adrian Majewski z kolei Patryk Sterczewski, Łukasz Żaczek i Filip Golbert zagrali i zaśpiewali utwory kultowej już kapeli „Dżem”. Sandra Fafińska zaśpiewała „Kolorowy Świat” oraz „Supermenka”. Uczeń Społecznego Ogniska Muzycznego Mateusz Styczyński na gitarze klasycznej zagrał „Wesele zwierząt”, a Adam Płachta „Konik Polny”.

Na akordeonie w wykonaniu Maksymilian Szewczyka usłyszeliśmy utwór „La Cumparsita”. Całość Międzypokoleniowej Biesiady Integracyjnej zamknęła wokalnie Milena Alot. Zaśpiewała „All on me” oraz dynamiczną i oczywiście dobrze znaną „Radość o poranku”.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster