niedziela, 26 maja 2019
wtorek, 14 września 2010 14:12   
OLIMPIC IDZIE NA SPRZEDAŻ

Kilka tygodni temu miasto przejęło na własność hotel „Olimpic”. Teraz został wystawiony na sprzedaż.


O sprawie przejęcia budynku hotelu „Olimpic” pisaliśmy wielokrotnie. Sprawy sądowe i komornicze trwały w sumie kilka lat. Teraz zdecydowano się o wystawieniu nieruchomości na sprzedaż.

- Wykaz dotyczący sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Pionkach przy ul. Pl. Konstytucji 3-go Maja 1, oznaczonej w ewidencji gruntów, jako dz. nr 1024/13 o pow. 3650m2, zabudowanej budynkiem hotelu „Olimpic” o pow. użytkowej 2585, 20m2 stanowiącym odrębny przedmiot własności – czytamy między innymi w ogłoszeniu o sprzedaży.

Hotel został przekazany do eksploatacji w 1976 roku. Wchodził wówczas w skład przedsięwzięcia inwestycyjnego „Budowa Skóry Syntetycznej Polcorfam”. Generalnym wykonawcą było Radomskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Inwestorem zastępczym była Pionkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Bezpośrednim zaś inwestorem były Zakłady Tworzyw Sztucznych „Pronit”. Początkowo hotel projektowano dla pracowników mających stanowić trzon przyszłej kadry zakładu „Polcorfam”. Jednak decyzją władz politycznych zmieniono zakres inwestycji. Projekt został zmieniony a cały obiekt miał pełnić rolę hotelu turystycznego. W 1997 roku prowadzeniem takiej działalności zajęło się Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Turystyczne „Radom Turist”. Na koniec 1991 roku firma ta zrezygnowała z prowadzenia działalności hotelowej w Pionkach. W listopadzie tego samego roku hotel znalazł się w strukturach spółki „Fam Simadex”. W 1997 roku powstała samodzielna spółka pod nazwą Hotel, „Olimpic”, której jedynym udziałowcem zostały Zakłady Tworzyw Sztucznych „Pronit” SA. Od 1997 roku przez kolejne lata hotel przynosił zyski a więc działalność całej spółki była rentowna. Niestety sytuacja ta nie trwała zbyt długo. Wzrosły koszty utrzymania i „Olimpic” zaczął przynosić straty. Wraz z bankructwem ZTS „Pronit” SA wszedł w skład masy upadłego. W końcu został sprzedany prywatnemu właścicielowi. Przeszedł wówczas dość gruntowny remont i modernizację. Zabudowany został między innymi taras oraz odnowiono wiele pomieszczeń wewnątrz budynku. Później wraz z upływem lat obiekt systematycznie popadał w ruinę.

ROMAN FIDO

 

Wiadomości powiązane

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster